„Myslím, že bod by zápasu slušel, to by pro nás bylo optimální. Prohra je obrovskou ztrátou,“ nezastírá sedmatřicetiletý útočník.

Projevila se při vaší vyrovnávací trefě zkušenost, nebo hrálo roli i štěstí?
Já jsem věděl, že je Káša (Libor Kašík, pozn. red.) trochu ven z brány, ale skočil tam dobře, byl rychlý. Já jsem to dával prakticky zpoza branky, a i když tam gólman dobře šel, tak se mi naštěstí podařilo procpat puk do sítě.

Co se poté přihodilo, že jste si nechali dát gól pět sekund před koncem?
Ten gól jsem popravdě ani neviděl. Pro nás je to ale samozřejmě obrovská škoda. Pro nás je každý bod zlatý, ale na druhou stranu máme před sebou pořád nějakých šest kol, ve kterých opravdu musíme sbírat bodíky.

Je to velká komplikace vzhledem k postavení obou soupeřů v tabulce?
Bod by byl super i v tom, že Zlín by nám neodskočil na tři body. Z tohoto pohledu je to obrovská ztráta a velká škoda.

Odešla v posledních kolech forma, nebo v klíčové fázi sezony doplácíte i na smůlu?
Z posledních deseti zápasů jsme šest nebo sedm odehráli výborně. Bohužel jsme vždycky zklamali v koncovce, produktivita je opravdu žalostná. Soupeře jsme přehrávali, ale góly jsme bohužel nedali a ty zápasy jsme naopak ještě prohráli, což vás dostává spíš dolů.

Máte jako zkušený hráč recept na to, jak takový zápas hodit za hlavu?
Každý hráč se musí zamyslet nad tím, jestli tomu dává to, co musí. Každý z nás musí makat na sto dvacet procent a nedívat se kolem sebe. Každý musí dát hlavu dolů a bojovat.

V neděli do Olomouce přijede vám důvěrně známý Třinec. Co od Ocelářů očekáváte?
Třinec je elitní mančaft, je v tabulce nahoře, hráči si věří. Nám to ale zas může vyhovovat, že z jejich strany třeba nebude tak urputná obrana. Nějaké šance si snad vytvoříme a třeba je konečně proměníme. Kdybychom na Třinec narazili v play-off, tak to bude jiné. Teď je situace taková, že Třinci prakticky o nic nejde, ale nám jde o všechno.