V polovině třetiny již mužstvo Nového Jičína získávalo převahu, ale hosté jeho hráče nepustili k pořádné střele.

Ta přišla až na začátku 14. minuty z hole Pavla Hrušky, který si najel na přihrávku zpoza branky a z prostoru mezi kruhy a modrou lajnou prudce vystřelil nad vyrážečku hostujícího gólmana Kolouška.

Následnou přesilovku domácí nevyužili. Zhruba minutu před koncem pěkně vystřelil Bacul, ovšem Kolouška nepřekvapil, hned na to dobře zasáhl domácí brankář Slovák proti nájezdu Diviše s Drábkem.

Neuběhly ani dvě minuty ze druhé třetiny, když Zedníkův centr před bránu uničovský brankář Koloušek vyrazil jen před sebe, při čemž zůstal ležet na zemi. Pro dojíždějícího Pavlačku nebyl problém ležícího gólmana přehodit bekhendem – 2:0.

Nový Jičín převzal iniciativu a bylo jen otázkou času, kdy začnou padat další góly. Ten třetí přišel po dalších čtyřech minutách. Uhlár si najel z křídla před branku a jeho střela proklouzla pod pravým betonem za Kolouškova záda.

Zhruba v polovině zápasu hrál Uničov přesilovku, ale jedinou šanci Komínka, likvidoval s přehledem novojičínský gólman Slovák.

Vzápětí z protiútoku Skaloš tvrdě napálil puk Kolouškovi přímo do masky. Uničovský brankář se ale po této ráně otřepal a pokračoval dál v zápase.

Další kapičku štěstí si vybral asi za tři minuty, když se před ním objevil osamocený Martin Toman. Ten Kolouška pěkně přehodil, ale puku se postavilo do cesty břevno jeho svatyně.

Po dalších třech minutách po pěkné kombinaci trojice Pavlačka – Zedník – Radek Toman posledně jmenovaný bez problémů zvýšil náskok domácích na 4:0.

Necelé tři minuty poté vyslal Pavel Hruška Zedníka do samostatného nájezdu, a ten pěkným blafákem do své pravé strany nedal Kolouškovi šanci – 5:0.

Pokračovala série vyloučení a faulující Gulda poslal novojičínský tým do oslabení 3:5. Toho vzápětí využil kapitán hostí Diviš, který z úhlu prostřelil Slováka a stanovil tak skóre po dvou třetinách.

Do poslední části hry domácí nastoupili s několika změnami a v podstatě hráli to, co potřebovali. Veškeré šance likvidovali brankáři, ten domácí se asi nejvíce zapotil při dvou střelách uničovského Hoduláka, když jeho tým hrál přesilovku.

Na další dvě přesilovky by ale Uničovští určitě rádi zapomněli. Na trestné lavici sice seděl novojičínský Uhlár, ale hrálo se před brankou hostí. Bacul našel Martina Tomana a ten už si s pukem věděl rady – 6:1.

Domácí přečkali krátké oslabení 3:5 a minutu na to, opět v oslabení, skórovali. Tentokrát Martin Toman přesně našel Bacula před červenou čárou. Ten dokázal zpracovat skákající puk a po blafáku bekhendem prostřelil Kolouška.

Nový Jičín byl v posledních sekundách blízko osmému úspěchu, ale Jindřich Částečka v dobré pozici přehodil branku.

Trenér Nového Jičína Petr Kneblík: Uničov byl relativně slabší soupeř, neboť hlavní opory mu odešly a mladý Sršeň má zlomenou ruku. Takže měli hodně mladých kluků. My jsme zase v první třetině čekali, ale pak už bylo vidět, že máme na vrch. Ve třetí třetině už jsem tam dal mladé. Byla to povinná výhra, i když Uničov určitě není špatný. Ale bylo vidět, že po čtvrtém gólu už rezignovali.

Trenér Uničova Tomáš Sršeň: Myslím, že to byl pěkný hokej, ve kterém hráči Nového Jičína měli navrch a dávali góly. Je škoda těch posledních dvou gólu v našich přesilovkách. Do té doby byl ten výsledek proti Novému Jičínu slušný s ohledem na to, že pět nebo šest dražších hráčů jsme pustili. Zkoušíme mladé ale o play off se ještě chceme porvat. Dnes určitě rozhodla zkušenost.

HC Nový Jičín – HC Uničov 7:1 (1:0, 4:1, 2:0)

Branky: 14. Hruška Pavel (Zedník, Pavlačka), 22. Pavlačka (Zedník), 26. Uhlár (Toman Martin, Gulda), 36. Toman Radek (Zedník, Pavlačka), 57. Toman Martin (Bacul), 59. Bacul (Toman Martin) – 40. Diviš (Molota). Vyloučení: 7:5, využití: 1:1, oslabení: 2:0, poměr střel: 32:17.

HC Nový Jičín: Slovák – Petružálek, Andrýsek, Petr Hruška, Pavel Hruška, Gulda, Pelikán (32. min. Chvostek) – Bacul, Macháček, Skaloš – Zedník, Pavlačka, Radek Toman – Uhlár, Martin Toman M, Tomášek – 32. min. Sluštík, 41. min. Jindřich Částečka, 41. Roman Částečka

HC Uničov: Koloušek – Hodulák, Molota, Jambor, Čerevata, Přikryl – Diviš, Drábek, Handl – Skoumal, Sedlář, Anděl – Šnejdar, Jeřábek, Provaz.