Ten po ukončení angažmá v Třinci s prvoligovým týmem trénuje od začátku přípravy na ledě. Nové působiště zatím nenašel, a tak bude hrát za Moru.

„Domluvil jsem se s generálním manažerem Fürstem, že budu v Olomouci na chvíli působit, a pak uvidíme, jak to bude dále fungovat. Chybí mi ale hra, už mě svrbí ruce," řekl Cartelli pro web HC Olomouc.

Není vůbec jisté, jak dlouho bude za Kohouty hrát. „S Mariem jsme se domluvili, že pokud dostane atraktivní nabídku, v Olomouci skončí. Jednání se ale vlečou a on chce hrát," řekl Erik Fürst.

Olomoučtí trenéři dosud využívali osm obránců, ale Cartellimu místo v sestavě uvolnil zraněný Robin Staněk.

„Má naražená žebra. Při tomto zranění se při zátěži nedá dýchat. Těžko se navíc odhaduje, kdy by mohl být v pořádku," poznamenal Fürst.

V sobotu sedmém kole první ligy olomoučtí hokejisté narazí na Hradec Králové, který je překvapivě na posledním místě. Mora se však potřebuje rehabilitovat za výpadek na ústeckém ledě, kde ve středu prohrála 1:5. „Takhle další zápasy nemůžeme hrát, naše hra by na nikoho neplatila. S výkonem nemůžeme být spokojeni a výsledek 1:5 je opravdu nálož," neskrýval velkou nespokojenost trenér Petr Fiala.

Východočeskému celku se úvod soutěže vůbec nepovedl. Královští Lvi v dosavadních šesti kolech získali pouze čtyři body a uzavírají prvoligovou tabulku.

„Poslední nechce být nikdo. Na druhou stranu, zase to horší už být nemůže. Pro nás je šance se od toho opravdového dna odrazit a začít bodovat. Myslím, že mužstvo si pomalu sedá a už bychom mohli přidat nějakou tu tříbodovou výhru," doufá hradecký trenér Martin Hosták.

Hradečtí hokejisté však 
v předchozích sezonách patřili k nejlepším prvoligovým týmům a podobné ambice by měli mít i letos. V kádru Královských Lvů je loňský nejproduktivnější hráč Mory Petr Haluza, bývalý hráč Pardubic a reprezentace, Michal Mikeska nebo gólman Jakub Čech, odchovanec HC Olomouc.

Oba týmy spolu v přípravě odehrály dva zápasy na olomouckém ledě. Mora nejprve Hradec porazila 5:4 a v odvetě Hanáci prohráli 0:1.

Utkání sedmého kola první hokejové ligy mezi HC Olomouc a Královskými lvy Hradec Králové začíná v sobotu v 17 hodin.