Ten figuroval trochu skrytě v olomouckém týmu od začátku roku, během suché zimní přípravy se zranil a poté sezonu odehrál v prvoligovém Přerově.

„Kubu Ference jsme měli celou sezonu napsaného na střídavý start, ale nemuseli jsme to využít. Teď máme nějaké zraněné, tak je pro nás rezerva pro případ, kdyby nám vypadali nějací další beci," osvětlil olomoucký kouč Zdeněk Venera.

Zda se dvoumetrový a stokilový hokejista dostane v dresu Mory přece jen do akce, ukáže teprve vývoj duelů s plzeňskými Indiány.

„Šance určitě je, ale já doufám, že budou kluci zdraví a bude se dařit hlavně týmu. Není to o jednotlivcích, ale o celém mančaftu," prohlásil Jakub Ferenc pro klubový web HC Olomouc.

Potřebu měnit zažité pořádky v olomoucké defenzivě necítí ani trenér Venera.

„Je to urostlý, důrazný obránce, ale jestli play-off zasáhne nebo ne, to zatím nikdo neví. Závěr sezony nám celkem šel, obranné dvojice se stabilizovaly, ale beků nemáme moc. Ale byla škoda konkurenci nezvýšit nebo si neudělat rezervu, kdyby se někdo další zranil," prozradil kormidelník Kohoutů.

Zavolali mi, tak jsem šel

Hokejisté Přerova podlehli ve čtvrtfinále Českým Budějovicím 1:4, myšlenky na konec prvoligové sezony přerušila Ferencovi pozvánka do kabiny Kohoutů.

„Nebyl jsem ještě smířený s tím, že mi skončila sezóna. Spadne to z člověka až tak po dvou dnech. Dostal jsem ale den volna a během toho mi volali z Olomouce, jestli bych měl zájem dohrát sezónu tady, tak jsem šel," řekl staronový hráč Mory.

Ztráty

Kromě zraněných beků Alexe Rašnera a Tomáše Valenty budou trenérům Mory chybět také útočníci Marek Laš, Jan Knotek a další. Příchody hráčů do ofenzivní fáze už se však podle Venery neplánují.

„Už je po přestupním termínů, takže by to šlo už jen ze střídavých startů. Ale tam už se nic neuskuteční," prohlásil Zdeněk Venera.