Cartelli stejně jako před rokem s Kohouty začal přípravu na ledě a sháněl zahraniční angažmá. To se mu dosud nepodařilo, a tak se rozhodl sezonu začít v prvoligovém týmu.

„Jsme domluveni, že pokud něco sežene, může kdykoliv odejít," upřesnil Erik Fürst, generální manažer HC Olomouc. Cartelli nakonec vloni v Olomouci odehrál devatenáct zápasů a pak odešel do italské Fassy.

Výpomoc 33letého beka, který je kmenovým hráčem Třince, přichází Moře právě vhod. Od začátku přípravy totiž kvůli zranění chybí zkušený obránce Tomáš Houdek. „Má zraněný kotník a vůbec se nedá odhadovat, kdy bude v pořádku," řekl Fürst.

Vedení klubu navíc zaskočil i mladý obránce Jakub Schejbal, který se rozhodl zkusit štěstí v Itálii. „Vůbec nevíme, co s ním bude. Pokud dostane smlouvu, tak zůstane v Itálii," poznamenal Fürst.

Olomoucký útok posílil pětadvacetiletý útočník Jan Knotek z Havlíčkova Brodu, který se ve čtvrtečním přípravném zápase v Jihlavě uvedl gólem.

„Je u nás na hostování do konce sezony. Pokud budeme mít zájem, tak se po sezoně může stát naším hráčem," poznamenal Fürst.

Vedení klubu se navíc snaží před sezonou ještě doplnit stávající kádr. „Ještě jednáme s nějakými hráči," dodal Fürst.

Poslední přípravný zápas odehrají olomoučtí hokejisté ve čtvrtek na ledě extraligového Třince.