Volvo Bohuňovice – Medvědi Charváty 2:3 (0:0, 1:3, 1:0)

První třetina byla oboustranně až příliš opatrná a skončila bezbrankově. Ve druhé části hry už se děly věci i před brankami. Zdeněk Havala začal víc bruslit, tvořil hru Volva a dostával se i sám do šancí. Z jeho pasu také ve 24. minutě začal psát účet zápasu Petr Hradil.

Medvědi odpovídali ostrými protiútoky do často otevřené obrany Bohuňovických. Když na vedení Volva odpověděli dvěma trefami Sabely a jednou Bahounka, šli do posledního dějství s dvoubrankovým náskokem. V něm se diváky očekávaný tlak Volva také nekonal.

Z nepochopitelné apatie své spoluhráče neprobral ani kapitán David Holemý, když tvrdou pumelicí po ledě od modré už ve 42. minutě snížil stav na rozdíl jediné branky. Medvědi vše podřídili udržení vítězství. Zahustili svou obrannou třetinu vybranou hokejovou kvalitou z toho, co měli k dispozici, a do útoků chodili jenom na jisté brejky. Disciplinovanou všeobjímající taktikou pak dovedli divácky nepohledné utkání do vítězného konce.

HC Modiso Babice – Medvědi Charváty 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)

Utkání rozhodly dvě chyby Modisa. V 11. minutě na kruhu po pravici Michala Špilky zachytil Milan Kelnar rozehrávku soupeře, dal osamocenému Sabelovi před branku a Míšani vedli 1:0.

Druhá branka padla až ve 46. ze závaru, kdy Míša Špilka kleče v brankovišti lapačkou přikrýval puk a Medvěd Kelnar mu jej pohotově narval do brány.

HC Cénci Horka – Weber Štěpánov 2:3 (1:0, 1:0, 0:3)

Hned první útok Cénků ve 13. vteřině znamenal vedení jednoznačného favorita. Pepa Sobolík si najel těsně za modrou mezi beky a nepřesně vypálil. Vzápětí ale v jízdě baseballově doklepl od zadního mantinelu odražený polovysoký puk do soupeřovy branky.

Očekávaný tlak Horeckých ale nepřicházel. Když se občas dostali do šance, byl proti skvělý Karel Šrámek v brance Weberu. Ve druhé části se Webeři stále víc osmělovali, a když už vyrovnání viselo ve vzduchu, dostali druhou ránu. To se Tomáš Valenta na modré opřel do rány a Honza Alka v chumlu před Karlm přesnou tečí trefil síť.

Cénci zapli na vyšší rychlost, ale Karel Šrámek v průběhu dvou minut bezpečně vychytal tři jejich tutovky. V poslední třetině, kdy většina postarších Weberů měla být už snad po smrti únavou, se Štěpánovští naopak několikrát dostali do přečíslení, v podstatě jako přes kopírák ligově zvládli tři ťukesy a ukázali Cénkům, jak se to má hrát.

Ve 42. zatáhl Svaťa Běhůnek puk k útočné modré, dal Pepovi Izákovi, Pepa projel zprava oblouk vedle branky, mezi kruhy přesně našel Zdeňka Juráska a bylo to pro Horku už jen o gól. Po deseti minutách si to aktéři zopakovali. To zakončoval Svaťa po milimetrové předložence Zdeňka Juráska.

Cénci se začali probírat, ale jejich zlý hokejový sen minutu před koncem dostal ještě hrozivější podobu. Svaťa na útočné modré přesně našel zprava najetého Zdeňka a ten z jízdy mazácky trefil skulinku nad levým ramenem Jirky Valenty.

HC Kohouti Velký Týnec – HC Bělkovice-Lašťany 10:3 (3:0, 2:2, 5:1)

Hned v 18. sekundě po brejku skóroval Roman Maluš. Kohouti vedli, byl jich od počátku plný led a nedali soupeři téměř vydechnout. Pitner v jejich brance příliš práce neměl. Zato Luboš Opluštil opět makal jako mucholapka. I díky němu byl stav po první třetině jen 3:0.

Ve druhé třetině po dalším úspěchu Staroštíka Velkotýnečtí zvolnili a soupeř začal vystrkovat růžky. Nejprve na 4:1 z brejku trefou mezi betony upravil Hulman a střelou k levé tyči na 4:2 Kohouty z letargie probudil Jakub Černocký. Maluš zabral a ještě v závěru třetiny zvýšil na 5:2.

Hned na začátku posledního dějství pohledné sólo zužitkoval Kocourek a další trefu do bělkovicko-lašťanské branky bombou od modré přidal Rakus. Závěr kohoutího brankostroje patřil Staroštíkovi a Kocourkovi. Bělkovičtí ještě na konci zápasu po nahození na branku upravili skóre na konečných 10:3.

Orli Štěpánov – Kaprodrom rybník Novosady 5:3 (1:1, 0:0,4:2)

V první třetině měli víc puk na svých holích Štěpánovští a také se v 10. minutě ze závaru ujali Rellou vedení. Kapři se nešetřili, drželi se soupeřem krok a i Pavel Hruška v orlím hnízdě musel několikrát začarovat. Ve 13. si z postu beka vyjel Roman Černocký a před útočnou modrou vypálil. Pavlem vyražený puk první dojel Libor Galuška a nekompromisně vyrovnal.

Ve třetí třetině se schylovalo k překvapení. V jejím úvodu vyšachovali Kapři obranu Orlů a po přiťuknutí Neplecha šli Galuškou do vedení. Když po dvou minutách Libor Kolínek po pasu Zdenka Kysela dal přesnou střelou na 1:3, jako by Orli dostali čmelíky. Víc se tlačili před Martina a slábnoucí Kapry často dusili nebezpečnými závary. Ti přes ubývající síly stále hráli sympatický, ale netaktický, otevřený hokej. Orli je posledních 12 minut téměř stále drželi v jejich obranném pásmu a trefami Relly, Lolka, Louna a Blumenscheina vývoj utkání zvrátili.

HC Šavle Libavá – Volvo Bohuňovice 4:7 (2:1, 0:2, 2:4)

Lépe do zápasu vstoupili Libavští. Ve třinácté minutě vedli 2:0. První trefu dal v 6. po pěkné kombinaci celé pětky pod Martina Nykla v brance Volva Jirka Zatloukal a druhou po jeho přesné zpětné přihrávce Zdeněk Hrudník. V 15. se ale utrhli Havala s Gruntem a osamocený Axman v brance Šavlí neměl šanci. Ve druhé části skóre nejdříve z otočky srovnal Havala a vedení do třetího dějství Volvu zajistil Pavel Šíma. To už Šavlím chyběl Michal Zatloukal, který se při obranném zákroku nešťastně zranil o tyčku branky a skončil v péči lékařů.

Brankovou přestřelku posledního dějství mače opět vyhrálo Volvo. Na trefy Havaly a Jaroše Libavští ještě stihli kontrovat brankami Pavla Augustina a Jirky Zatloukala. Na další šťastnou Jarošovu, kdy se puk převrtěl přes Axmanovo rameno, a Gruntovu přesnou z mezikruží už odpověď nenašli.

HC Dektrade Skrbeň – SLH Delfíni Blatec 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)

Prvních deset minut diktovali tempo hry Delfíni a obrana Skrbně se měla co otáčet. Za svými zády měla navíc opět skvělého Štefana Gibalu, který blatecké zteče včetně tutovek spolehlivě likvidoval. Skrbeňští postupně z defenzivy přešli do svých obvyklých útočných rejů a Mirek Stoklásek se v blatecké kleci několikrát pěkně zapotil.

Když Delfíni bez pohromy ustáli vyloučení Radka Holibky a Sokoli (Dektrade) pak zvládli dokonce hru ve třech při vyloučení Tomášů Kalamára a Matěje, šli soupeři do druhé části zápasu za bezbrankového stavu. I v ní hráli na plné obrátky a nedarovali si ani píď ledu. Už začínalo být jasné, že vyrovnané utkání budou rozhodovat i ty nejmenší chybky a nedůslednosti.

V půli utkání jednu ze skrbeňských využil k vedení Delfínů nikým neobsazený Lukáš Brada střelou z mezikruží. Skrbeňští přidali na tempu a víc vířili puk před brankou Blatce. Ale opět je zlobila koncovka. Ve 35. minutě si Skrbeňští nahozením puku na branku po zřetelném vyjetí spoluhráčů z útočné třetiny u sudího vykoledovali „úmyslný ofsajd“.

Po vhazování po levici Gibaly se Delfíni udrželi na puku a Jarda Polách jej bombou z kruhu nekompromisně propálil. Blatečtí do útoku chodili pak už spíše jen na jistotu a věnovali se důslednému bránění skrbeňských tykadel. Sokoli ve třetí třetině své úsilí ještě znásobili, ale stále jen vyklepávali Mírovu výstroj a gumovali mantinel za jeho brankou.

Delfíni také několik slibných šancí ukončili na bezchybném Gibalovi, jen Lukáš Brada se třikrát nevěřícně chytal za hlavu. Když už to vypadalo na marný boj Skrbeňských, přece jen se dočkali. Ale jen čestného úspěchu. To v jednom z četných závarů před Stokláskem přesnou tvrdou střelou našel nad jeho levým ramenem místečko pro puk Tomáš Matěj.

Minutu a půl před koncem zápasu se očekával drtivý tlak Skrbeňských. Jejich nepřesnosti v rozehrávce a pozorná obrana Delfínů už je ale k ničemu vážnému nepustily.

AHK Lutín – HC Šneci Újezd 2:6 (2:1, 0:4, 0:1)

V první třetině stačila štíhlá squadra domácích s favoritem držet krok a vyhrála ji 2:1. Ve druhé ale Šneci zabrali a čtyřmi brankami utkání rozhodli.

Výsledky:

Dektrade Skrbeň – Delfíni Blatec 1:2. Branky a přihrávky: Matěj (Galus) – Brada (Koranda), Polách (Žerava).

Šavle Libavá – Volvo Bohuňovice 4:7. Branky a přihrávky: Zatloukal (Augustin), Hrudník (Zatloukal), Augustin (Hrudník), Zatloukal (Augustin) – Grund (Havala), Havala (Holemý), Šíma (Havala), Havala (Pytlíček), Jaroš (Dittmer), Jaroš (Dittmer), Grund (Havala).

Lutín – Šneci Újezd 2:6. Branky a přihrávky: Král (Válka), Král – Gerhát (Škrob), Dohnal (Moťka), Dohnal (Moťka), Škrob (Gerhát), Škrob (Gerhát), Kořenek (Moťka).

Modiso Babice – Medvědi Charváty 0:2. Branky a přihrávky: Sabela (Kelnar), Kelnar (Líňa).

Velký Týnec – Bělkovice 10:3. Branky a přihrávky: Maluš (Dobrozemský), Staroštík, Maluš (Šiška), Staroštík (Maluš), Maluš (Zachari), Kocourek (Šiška), Rakus (Šiška), Staroštík, Kocourek (Kabilka), Maluš (Dobrozemský) – Hulman (Černocký), Černocký (Opuštil), Hanuš (Houšťava).

Cénci Horka – Weber Štěpánov 2:3. Branky a přihrávky: Sobolík, Alka (Valenta) – Jurásek (Izák), Běhůnek (Jurásek), Jurásek (Běhůnek).

Volvo Bohuňovice – Medvědi Charváty 2:3. Branky a přihrávky: Hradil (Havala), Holemý (Havala) – Sabela (Sirotek), Bahounek (Sabela), Sabela (Bahounek).

Nejbližší zápasy: 10. 3.: Šternberk od 20.00, Volvo – Dektrade. 12. 3.: Olomouc od 11.30, Bělkovice – Cénci, Šternberk od 14.15, Weber – Orli, Olomouc od 13.00, Kaprodrom – Medvědi, Olomouc od 10.00, Dektrade – Lutín, Prostějov od 19.00, Delfíni – Šavle, Šternberk od 12.45, Volvo – Týnec.