Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

OAHL: Dektrade stále drží první příčku, Cénci se ale dotáhli

Olomouc – Poslední dvě kola zbývají do konce letošního ročníku Olomoucké amatérské hokejové ligy a favorité finišují v boji o titul. Přes odložené utkání stále vede Dektrade Skrbeň. Za něj už se vyhoupl úřadující mistr Cénci Horka.

3.3.2011
SDÍLEJ:

Olomoucká amatérská hokejová ligaFoto: Miloslav Fuksa

Krok se špicí drží Medvědi Charváty a ze čtvrté pozice se ji chystá zdolat Volvo Bohuňovice.

HC Modiso – Orli Štěpánov 2:2 (1:0, 0:1, 1:1)

Velice pohledný svižný kombinační hokej předvedli borci Modisa a Orlů. Hrálo se oboustranně opatrně odzadu s kombinačními útočnými ztečemi. Bojovalo se od branky k brance s oboustranně sporadickými šancemi, které gólmani spolehlivě sbírali.

Když už vypadala první třetina na plichtu, nahodil rozjetý Špiřík zleva puk před branku Modisa. Ten proplachtil nad ledem mezi Michalu Špilkovi clonícími borci až do sítě. Hned v úvodu druhé třetiny si pohybem o pas Stanickému řekl Milan Palík a přesnou ranou do víka z brejku srovnal na 1:1.

Po zbytek třetiny se opět hrály napínavé hokejové šachy s několika nevyužitými šancemi na obou stranách. I v poslední části hry se soupeři snažili neudělat kardinální chybu a hrálo se nejčastěji opět ve středním pásmu s několika rušivými vpády před branky.

Ve 45. minutě Orli chybovali na své modré. Tomáš Stanický před ní ve středním převzal puk od Palíka a vyrazil s ním na branku. Jeho spoluhráč včas z útočné vyjel a překvapení Orli propadli. Tomáš nikým nebráněn přesně zavěsil.

Orlíci znervózněli, zabrblali na sebe navzájem, ale zabrali. Babičtí také několikrát prověřili jejich obranu, ale Pavel Hruška v brance Štěpánovských byl pro ně poslední instancí. Poměrně brzo před koncem utkání se hráči Modisa snažili udržet jednobrankové vedení. Už se tolik nehrnuli do útoku a drželi puk na svých holích. Bohužel až příliš ve vlastní obranné třetině. Orli jim kotouč několikrát sebrali a ze závaru necelou minutu před koncem utkání Špiříkem stav vyrovnali.

SLH Delfíni Blatec – HC Šneci Újezd 6:2 (2:0, 3:0, 1:2)

Po několika velice dobrých výkonech v předešlých zápasech byli Šneci tentokrát k nepoznání. I když jim do gala sestavy snad chyběli jen věčně pauzírující Karel Dohnal a rekonvalescent Michal Hofman, odehráli proti Delfínům nejnepodařenější utkání sezony.

Motivace, bruslení, pohyb, důraz, přesné pasy a koncovka. To byly atributy hokeje, které Šneci někde zapomněli. Jejich projev byl ospalý až nemohoucí. Sláva Šín v jejich brance byl jako sám voják v poli. Když hráli Šneci přesilovku, nevěděli si často rady s pukem, přehnanými kudrlinkami v útočné třetině zahazovali i sporadické gólovky.

Navíc Delfíny několikrát podržel opět spolehlivý Míra Stoklásek. Blatečtí Újezdské přehrávali téměř podle svého gusta. A nemuseli by ani jet na plný plyn, aby vyhráli.

Už v 7. minutě se z mnoha závarů před Šínem z mezikruží trefil po ledě Koranda a za minutu jej polovysokou střelou napodobil Lukáš Brada. Šneci dřeli, ale nic jim nešlo. Puky soupeři odevzdávali často už ve středním pásmu.

Když i ve druhé části hry nadělovali opět jenom Delfíni, vedli při vstupu do posledního dějství zápasu brankami Radka Holibky, Oldy Zatloukala a Aleše Korandy už 5:0. Bylo vymalováno a Blatečtí své tempo zmírnili. Toho Šneci využili v závěru ke dvěma trefám.

Ve 48. dával Petr Kořenek přihrávku před branku a bek Delfínů nešťastnou tečí nedal svému gólmanovi šanci. Šest minut nato dali Šneci na 5:2 bez pomoci soupeře. Po jejich snad jediné hokejové akci zápasu Moťka přesně zúročil přihrávku Honzy Dohnala. Víc jim ale Blatečtí nedovolili. Jejich další ambice vynuloval svým hattrickovým zásahem Aleš Koranda.

HC Bělkovice-Lašťany – Weber Štěpánov 1:10 (1:3, 0:4, 0:3)

Obě mužstva do zápasu nastoupila ve velkém stylu. V prvních minutách se hrál oboustranně svižný kombinační hokej a zejména Bělkovicko-Lašťanští překypovali elánem. Vedení se ale ujal Weber Zdeňkem Juráskem. Ani ne za minutu modrásci po pěkné kombinační akci celé pětky vyrovnali. Tošenovjan dal finální přihrávku podél branky a Houšťava nedal Šrámkovi šanci.

Ale pak jakoby domácí ztratili chuť do hry a jenom sporadicky se dostávali na dostřel branky soupeře. Navíc téměř přestali bránit. Štěpánovští neodmítli více prostoru a postupně převzali otěže zápasu. Po jeho zbytek dusili modrásky přesnými kombinacemi a Luboš Opuštil v brance domácích opět předváděl své gólmanské prostocviky. Vychytal, co jenom trošku šlo, ale rozjetí a v pohodě hrající žluťásci mu nedali téměř vydechnout.

Zdeněk Jurásek po asistencích Rozsívala a Běhůnka dvěma góly završil svůj hattrick a Webeři právě o ně vyhráli první dějství mače. Druhé i třetí si Štěpánovští doslova užívali. V pohodě bruslili, kombinovali a nadělovali. Často před Lubošem bez jakýchkoliv zábran ve dvou i třech žonglovali s pukem a vymýšleli různé koncovky.

Bělkovicko-Lašťanští téměř rezignovali. Ve druhé třetině hattrickem exceloval Míra Škoda, když se ještě před jeho třemi trefami jednou ligovou blýskl Svaťa Běhůnek. V poslední části ještě dvě pohledné trefy ke svému hattricku z první třetiny přidal Zdeněk, kdy si asistenci na tu druhou připsal dokonce gólman Karel Šrámek. Mezi trefami Juráska si jednogólovou radost udělal i Jarda Urban. A tak štěpánovští matadoři deklasovali bělkovicko-lašťanské mladíky až překvapivě vysoko 10:1.

Kaprodrom rybník Novosady – HC Cénci Horka 2:7 (0:2, 2:3, 0:2)

Cénci nastoupili ve svém obvyklém složení a torzo domácích Kaprů nemilosrdně tepali. Kapříci bojovali, snažili se, ale bez řady opor se jim nepodařilo oživit jejich standardně kvalitní hokejové tempo. Dlouho ale s Cénky téměř drželi krok a ve druhé části proměnili i dvě šance. J

irka Valenta v brance Horky tak musel být stále ve střehu. Mírnou převahu v první třetině zúročili Horečtí brankami Sobolíka a Hrbka. Ve druhé vypukla branková přestřelka, v níž ale opět těsně zvítězili Cénci. Už v jejím úvodu si bodík za gól po asistenci Vodáka zapsal ofenzivně ambiciózní bek Agricola. Tři minuty poté první úspěch Kaprů ligovou bombou z mezikruží z přihrávky Galušky zaznamenal Lukáš Čižík.

To už se hrálo ale hlavně na branku Kaprů. Ti zkoušeli zejména individuální brejky a střely z větší vzdálenosti. Když se opět z postu beka utrhl Adrian Agricola, dával už na 1:4. Za Novosadské ještě po ligovém sólu stihl na 2:4 korigovat Jirka Neplech. Ale pak už byli úspěšní jenom Cénci. Nejvytíženější hráč mače Martin Horák v kleci Kaprů ještě třikrát tahal puk za svými zády. Skóre druhé třetiny přesnou trefou po pasu Míry Tichého uzavřel Petr Seidler a v posledním dějství vítězství Cénků potvrdili ještě tvrdou střelou Dostál a ligovým sólem Petr Říha. Loňský mistr zkrátka finišuje.

HC Kohouti Velký Týnec – HC Šavle Libavá 6:4 (2:0, 2:3, 2:1)

V první části oboustranně pohledného bojovného slušivými kombinacemi protkaného utkání měli mírně navrch Kohouti. Také ji po přesných kombinacích před brankou Šavlí trefami Rakuse a Krbečka vyhráli, když libavské forvardy na uzdě udržel spolehlivý Pitner v brance Velkotýneckých.

Libavským se při Krbečkově gólu nevyplatilo, že očekávali písknutí faulu na jejich hráče a moment nehráli. Ale píšťalka se neozvala a bylo to 2:0. Ve druhé třetině už se Libavští začali také trefovat. Jejich první gól opravdu zavěsil Jirka Zatloukal. S pukem couvl od Píti a dloubákem skóroval.

V polovině zápasu mazácky tečí Stejskalův pokus do branky Kohoutů nasměroval Augustin. Ve 33. perfektním sólem přes celé hřiště zakončeným objetím branky a zasunutím za tyč vrátil Kohoutům vedení Standa Kocourek. Za tři minuty po ťukesu mezi beky srovnal po asistenci Hrudníka Pavel Augustin.

Když ale dvě minuty před koncem třetiny zaúřadoval Maluš, šli Kohouti do poslední části hry s jednogólovým náskokem. V ní se Šavle víc nahrnuly před Pitnera a marně vyklepávaly jeho výstroj. To byl signál pro dvojku Kohoutích nekompromisních „brejkistů“ Staroštíka a Maluše.

Z několika ostrých kontrů se jim od 44. do 47. minuty dva povedly včetně koncovky a dostali svůj tým do tříbrankového trháku. Pak Kohouti zápas takticky dovedli do úspěšného konce. Šavle jely stále na plný plyn, ale už se jim Hrudníkem po přesném pasu Jirky Zatloukala podařilo jenom korigovat na konečných 6:4 pro Velký Týnec.

Medvědi Charváty – AHK Lutín 5:1 (1:0, 2:1, 2:0)

Lutínští se k utkání sešli ve velmi štíhlé sestavě, ale i v ní dokázali být Medvědům po celý zápas nebezpečným soupeřem. Zaměřili se hlavně na brejky a Honza Válka téměř celý zápas kroužil na útočné modré. Jeho spoluhráči pak dokonale ucpali obranné pásmo a tak pro finální přihrávky zůstávalo Medvědům sakramentsky málo místa.

Z této taktiky vytěžili Lutínští svůj jediný čestný úspěch právě Válkou, kterého do brejku poslal David Král. Naopak, když hosté hráli přesilovku, nevěděli co s pukem a na ledě vládli Medvědi. Dokladem toho byly jejich dva góly v oslabení. Malobostonští v sestavě už opět i s Petrem Neoralem měli s bojovným týmem Lutínských hodně práce a jeho odpor definitivně zlomili až v poslední třetině.

V týmu Medvědů se v roli ofenzivního beka zaskvěl Honza Zimáček, kvalitní práci pro tým opět odvedl neúnavný Emil Líňa a několika kouzly spoluhráče i medfans při likvidaci šancí lutínských „bukařů“ potěšil gólman Martin Rázek. Lutínští i v úzce skalní sestavě předvedli bojovný výkon v čele s jejich lídrem Honzou Válkou, který snad ani nestřídal.

Výsledky

Modiso Babice – Orli Štěpánov 2:2. Branky a přihrávky: Palík (Stanický), Stanický (Palík) – Špiřík, Špiřík
Delfíni Blatec – Šneci Újezd 6:2. Branky a přihrávky: Koranda (Polách), Brada, Holibka (Žerava), Zatloukal (Holibka), Koranda (Zatloukal), Koranda (Brada) – (Kořenek), Moťka (Dohnal)
Bělkovice – Weber Štěpánov 1:10. Branky a přihrávky: Houšťava (Tošenovjan) – Jurásek (Hanzl), Jurásek (Rozsíval), Jurásek (Běhůnek), Běhůnek (Jurásek), Škoda, Škoda (Urban), Škoda (Běhůnek), Jurásek (Běhůnek), Urban (Hanzl), Jurásek (Šrámek)
Novosady – Cénci Horka 2:7. Branky a přihrávky: Čižík (Galuška), Neplech – Sobolík (Seidler), Hrbek (Říha), Agricola (Vodák), Agricola, Seidler (Tichý), Dostál (Agricola), Říha
Medvědi Charváty – Lutín 5:1. Branky a přihrávky: Zimáček (Křen), Smižanský (Sabela), Líňa (Sabela), Smižanský, Křen (Líňa) – Válka (Král)
Velký Týnec – Šavle Libavá 6:4. Branky a přihrávky: Rakus (Staroštík), Krbeček (Kocourek), Kocourek, Maluš, Staroštík (Maluš), Maluš (Staroštík) – Zatloukal (Stejskal), Augustin (Stejskal), Augustin (Hrudník), Hrudník (Zatloukal)
Dektrade Skrbeň – Velký Týnec 3.4. Branky a přihrávky: Utíkal (Kalamár), Galus, Utíkal (Galus) – Maluš (Staroštík), Maluš (Staroštík), Maluš (Rakus), Kabilka (Staroštík).

Nejbližší zápasy:

2. 3.: Olomouc od 20.00, Volvo – Medvědi.
2. 3.: Šternberk od 19.15, Orli – Kaprodrom.
5. 3.: Šternberk od 17.45, Týnec – Bělkovice.
5. 3.: Olomouc od 19.00, Cénci – Weber.
6. 3.: Šternberk od 12.45, Šavle – Volvo.
6. 3.: Uničov od 14.00, Lutín – Šneci.
6. 3.: Uničov od 11.00, Modiso – Medvědi.

Tabulka OAHL

1. HC Dektrade Skrbeň 23 18 0 5 128:65 36
2. HC Cénci Horka 24 17 2 5 114:59 36
3. Medvědi Charváty 23 16 3 4 99:47 35
4. Volvo Bohuňovice 22 15 4 3 137:60 34
5. SLH Delfíni Blatec 24 16 2 6 110:56 34
6. Orli Štěpánov 24 14 4 6 97:51 32
7. Kaprodrom rybník Novosady 24 12 1 11 102:82 25
8. Weber Štěpánov 24 10 2 12 84:89 22
9. HC Kohouti Velký Týnec 24 10 1 13 81:84 21
10. HC Šavle Libavá 24 7 2 15 111:126 16
11. HC Šneci Újezd 24 7 2 15 83:101 16
12. HC Modiso Babice 24 5 2 17 58:160 12
13. AHK Lutín 24 3 2 19 50:141 8
14. HC Bělkovice-Lašťany 24 2 1 21 52:185 5

LADISLAV PUDIL

3.3.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Fanoušci Kodaně na Andrově stadionu v Olomouci
AKTUALIZOVÁNO
25

VIDEO: Policisté rozháněli střet fanoušků v centru Olomouce

Martin Šindelář v dresu ostravského Baníku

Recept na Sigmu? Totální nasazení a důraz, říká ostravský stoper Šindelář

Výlov v Tovačově je tady! Hradecký rybník zve na rybí dobroty i atrakce

Ochutnávky rybích specialit, atrakce pro děti a především prodej živých ryb. Nejen na to se mohou těšit ti, kteří dorazí v sobotu 21. a neděli 22. října na tradiční výlov Hradeckého rybníku v Tovačově.

Hejtman i primátor skloubí funkce, pokud je zvolí poslancem

Mandát poslance a zároveň křeslo hejtmana, primátora či starosty. Pochybnosti, jestli politici zvládnout dvě či více funkcí na 100 procent, může hrát roli při rozhodování voličů.

Ranní mlhy zaskočily řidiče. Ti neví, jak používat mlhovky

Řidiči si s používáním mlhových světel neví rady. V názorech na to, jak a kdy mlhovky používat, se většina rozchází. Zákon i policie mají přitom jasno.

AKTUALIZOVÁNO

Andrův stadion slavil první evropský gól Zlína, řež s Kodaní ale ohrozila mlha

Zápas Evropské ligy mezi Zlínem a Kodaní na Andrově stadonu lemovaly burácející ochozy plné žlutomodrých fandů ševců doplněné početným a hodně hlasitým dánským výsadkem. Utkání se však málem nedohrálo kvůli husté mlze, která se po přestávce snesla na olomoucký trávník.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení