HC Cénci Horka – HC Dektrade Skrbeň 2:3 (0:1, 1:2, 0:1)

Cénci k derby s Dektrade nastoupili bez Agricoly a Rychtárika. Zato měli velkou oporu v početné skupině cénfans, kteří v čele s bubeníky a fanynkou s megafonem hnali neúnavně své miláčky po celé utkání do vyšších otáček. Hned z první návštěvy v útočné třetině zachytil Sobolík vyhození puku z branky vyjetým Gibalou a z levého křídla dal do prázdné. Sokoli se otřepali a rozjeli průvany před brankou Cénků. Hrál se oboustranně svižný kombinační hokej, jak se na derby sluší a patří.

Hrálo se nekompromisně o každý puk, ale férově. Když gólmani vychytali další šance soupeřů, začínala druhá část utkání jednobrankovým vedením Horeckých. Skrbeňští ale postupně získávali herně navrch. Ve 22. minutě Szabo předložil puk Chlandovi a ten dalekonosnou střelou od modré skóre srovnal. Během minuty se ale ze skrumáže před Gibalou opět přesně trefil Sobolík. Skrbeňáci už ale byli stále častěji na návštěvě v obraně Horeckých. Když se místo řady spálených šancí Skrbeňským ujala jen nečekaná střela plachtící z pravého rohu, kterou chytře vyslal Franta Szabó, šli soupeři do třetí třetiny za stavu 2:2.

Oba týmy hrály opatrně odzadu. Cénci honili puky na bombery L. Dostála a Sobolíka. Ale i on už jen gumoval mantinely kolem skrbeňské branky. Sporadické trefy i ostatních Horeckých mezi tyče spolehlivě sbíral její strážce Gibala.

Mnohem víc práce měl na druhé straně Kordula. Několikrát i čaroval a držel Horecké v zápasu. Přesto se deset minut před koncem utkání po jednom ze závarů před jeho brankou trefil Kalamár, a dal tak skóre utkání konečnou podobu. Cénci prohráli i druhé letošní derby se Skrbní, příliš si prvního postu neužili a vrátili se na pátou příčku tabulky.

SLH Delfíni Blatec – AHK Lutín 10:2 (0:1, 4:0, 6:1)

Zatímco Lutínští favorita v první třetině až neskutečně překvapili, ten jim to nakonec několikanásobně oplatil. Hosté bojovali s otevřeným hledím, ale víc než dvě trefy jim Stoklásek nepovolil a nejkvalitnější squadra Blateckých k navýšení skóre využívala snad každého jejich zaváhání. Na bodových hodech se pak podíleli snad všichni Delfíni. Nedostalo se jenom na beky Čižmáře, Polácha a útočníka Žeravu. Blatečtí se tak drží už jen dva body za pátými Cénky.

Weber Štěpánov – HC Šavle Libavá 0:6 (0:2, 0:2, 0:2)

Webeři zejména zpočátku několikrát pěkně Libavským zatopili. Ale Sláva Šín zaskakující za zraněného Němce jejich gólové snahy spolehlivě vychytal. Nedařilo se ani Urbanovi, který se na ledě ukázal po dlouhé zdravotní pauze.

Šavlíci Webery postupně přehrávali, byli po všech stránkách minimálně o krůček lepší. Žluťásci byli pomalejší, kombinace nikde, boj z jejich strany spíš individuální. Zato Libavští hráli to svoje trpělivé dlouhopasové s kombinančními vložkami a postupně se trefovali.

Hodně tím stylem připomínali mladší Webery z doby asi před dvěma až třemi lety. U Weberu byl nejvytíženějším a nejlepším hráčem zápasu Šrámek. Přesto v každé části hry rovnoměrně inkasoval.

Základem vítězství Šavlí byla velmi dobrá práce celého týmu, kdy všichni tři Pohankové, Vališ i bratři Zatloukalovi předvedli kvalitní a obětavé výkony.

Žádný puk pro ně nebyl ztracený. V jejich dresu se blýskl Augustin hattrickem a asistencí a Hrudník třemi asistencemi a trefou. Sláva Šín za jejich zády byl neprůstřelný.

Medvědi Charváty – HC Bělkovice-Lašťany 7:0 (0:0, 2:0, 5:0)

Duel favorizovaných Medvědů s posledními Bělkovicemi-Lašťany měl mít teoreticky, i přes absenci několika opor na obou stranách, jednoznačný průběh, ale… V první třetině se oboustranně bruslilo s pukem ze strany na stranu. Sporadické pokusy o trefu mezi tyče gólmani bez obtíží likvidovali. Na puku byli víc Bělkovicko-Lašťanští, kteří pěkně a svižně kombinovali, ale v útočné fázi ztráceli odvahu akce zakončit a i po zbytek zápasu se zbytečně zbavovali puku.

Medvědi si zpočátku asi mysleli, že se soupeř porazí sám. Byli bez pohybu, nápadu, jejich obvyklé útočné víry taky nikde.

Výsledkem medvědího pospávání bylo jen několik bouchanců do brankáře modrásků.

Ani ve druhé třetině se Medvědům nijak moc nedařilo, ale už se snažili alespoň individuálně soupeře udolat. Signálem jim byla nešťastná přihrávka nejlepšího soupeřova beka Sabelovi a ten poprvé tvrdou střelou nad ledem prorval puk do soupeřovy sítě. Když modrásci opět odmítli zakončit několik slibných šancí, vyhráli protrápenou třetinu Míšani 2:0.

Na to se už nemohl dívat Emil Líňa, zabral a protlačil touš do soupeřovy sítě. V posledním dějství se hrála individuální přetlačovaná s oboustranně nebezpečnými střety. Tu vyhrály individuality Charvátských 5:0.

A tak Medvědi nakonec splnili roli favorita a po svém nejnepohlednějším a utrápeném výkonu modrásky přece jen přetlačili. Nejlepším Medvědem na štěrnberském zimáku tak byl jednoznačně jejich neúnavný skalní fanda Láďa s rozladěným bubínkem.

HC Modiso Babice – Volvo Bohuňovice 2:13 (1:7, 0:4, 1:2)

Torzo sestavy Modisa bez Palíka a Stanického po několika minutách zápasu jakoby složilo zbraně a Volvo mělo dost místa a času napravit si reputaci po prohře s blateckými Delfíny.

Dokonce i Jaroš si dovolil lehce předběhnout rehabilitaci a hattrickem a asistencí přispěl v bohuňovických manévrech a střelbách. Ale Havala byl opět i díky své oranžové pracovité svitě nejpilnějším sběratelem kandíků. Za dvojitý hattrick a tři asistence jich nasbíral devět. I ostatní oranžoví si zařádili a dokonce čtyřmi trefami doplnili své bombery.

Když to po první třetině bylo 1:7, vypadalo to na babický porážkový rekord. Ten se ale nakonec nekonal. Stále jej drží Skrbeň.

V dalším průběhu utkání si i rozhodčí dovolili s hráči žertovat a pro všechny aktéry, až na gólmana Babických, to byla vlastně jakási předobědová nedělní selanka.

Orli Štěpánov – HC Šneci Újezd 7:1 (2:1, 1:0, 4:0)

Orli v klasické a Šneci stále ještě v mírně štíhlé sestavě vstoupili do utkání ve svižném kombinačním tempu. Od páté minuty trefou Žádníka vedli Orli. Tři minuty před koncem třetiny srovnal hned po buly dorážkou Škrob, ale vzápětí Špiřík dostal puk do jízdy od Franka, profičel mezi beky a jeho víkovou trefou opět vedli Štěpánovští.

Druhé dějství bylo mírně odpočinkové a brankově chudé. Jen Žádníkovi se povedl přesný bekhend.

Poslední dějství už bylo v režii Orlů. Šneci vyklidili pole a několik jejich šancí z rychlých kontrů Hruška bezpečně pokryl. Zato Šín musel ještě čtyřikrát sáhnout za svá záda.

Hattrickem svůj výkon vyšperkoval Žádník, a jeho tým tak po sedmnácti kolech držel první příčku ligy.

Kaprodrom rybník Novosady – HC Kohouti Velký Týnec 5:4

Špičkový svižný kombinační hokej předvedli Kapři s Kohouty. Ti do kapří sádky vlétli jako vodní víry, až se zeleným točila hlava, a Martin honem dobetonovával místečka ve své brance. Přesto se Velkotýnečtí ujali vedení. Dokonce o dvě branky, a jeli dál jako by fungovali na setrvačník. Střídačka Velkotýneckých se i přes velký počet hráčů dostala rychle do potřebného tempa a Píťa v jejich brance kapřím šancím úspěšně krátil ploutve.

Ale Kapři jsou nejen kvalitním, ale i odolným týmem. A tak klasicky i přes brankový deficit stupňovali své útočné kombinace a bušili do Pitnera ze všech pozic. Hrálo se nekompromisně, ale fér. Soupeři si nic nedarovali a jeli stále ve vysokém tempu. Kapři se přece jen začali taky trefovat a utkání nabíralo na stále větší napínavosti. Pořád se bylo na co dívat. Akce střídala akci, šance šanci. Hokejová bitva vrcholila a Kapři už vedli 5:3. Kohouti si vzali time–out a očekávala se jejich „fofr–play“ (česky powerplay). Kapři ale tento tah soupeři aktivním napadáním nedovolili. A tak Kohouti stihli Staroštíkem už jen korigovat na konečných 5:4.

Volvo Bohuňovice – Kaprodrom rybník Novosady 5:3 (1:2, 2:0, 2:1)

V předehrávce osmnáctého kola OAHL se utkalo Volvo s Kapry. Oba týmy den předtím odehrály své zápasy 17. kola. Zejména Kapři se vydali ze všech sil při předešlé hokejové bitvě s týneckými Kohouty, zatímco Volvo si v tréninkovém tempu spravilo chuť na Modisu.

Oba týmy začaly pěkně svižně. Když v 8. minutě Foukal nachytal Martina Nykla lehkou střelou po ledě přes beka a asi tři minuty nato jej propálil Nesrsta, nevypadalo to s Volvem příliš dobře.

Ale Bohuňovičtí trpělivě jeli své kombinace dál a mírně zvýšili jejich tempo. Do konce třetiny vymetl pavouky v Kapří brance Havala.

Ve druhé už spíše mírně kralovali oranžoví a tlačili puky na svého koncového ekvilibristu. Kaprům postupně tuhly nohy a Havala se víc dostával na dostřel kapří svatyni. Ve 29. minutě skóre srovnal. Čtyři minuty před koncem druhé třetiny jej po pěkném slalomu přesně umístěnou střelou napodobil a skóre utkání otočil Lukáš Grund.

I ve třetí třetině neskládali Kapři zbraně a bojovali nadoraz. Zejména Foukal, Neplech a Nesrsta byli pro oranžové stále vážným nebezpečím. Kapří akce byly ale stále více spíš individuální a oranžoví zadáci společně s Nyklem v brance si s nimi většinou poradili. Zmíněná neúnavná tykadla soupeře v obraně i zdvojovali. Přesto duo Maros v 51. minutě po pěkné přesné spolupráci stihlo ještě srovnat.

Obě mužstva jela nadoraz. Volvo ale včas pokrývalo nebezpečné průniky zelených a vyvíjelo na Kapry trvalejší tlak. Havala v obranném pásmu soupeře jel naplno své víry a Kapři už jej nestíhali vždy včas pokrýt.

A tak Zdeněk opět rozhodl. Po přesné přihrávce Jaroše strhl opět vedení na stranu „orange“ a pět minut před koncem po krátkém objetí branky přesnou trefou do víka popáté rozvlnil síť za výborným Pavlem Hruškou.

Kapři se do soupeře zakousli z posledních sil, ale Bohuňovičtí už si cenné dva body vzít nenechali. A tak Kapři prohráli i s vlastní únavou a Volvo se díky bodům „navíc“ dostalo na TOP OAHL. Havala si svými čtyřmi trefami z celkových pěti upevnil vedení v kanadském bodování a se 73 body mu bezpečně kraluje před Hrudníkem (Šavle) už o 14 bodů.

Výsledky posledního kola OAHL:

Medvědi Charváty – Bělkovice 7:0. Branky a přihrávky: Sabela (Smižanský), Líňa (Zimáček), Janda (Oščádal), Smižanský, Smižanský (Líňa), Kelnar (Líňa), Líňa
Volvo Bohuňovice – Novosady 5:3. Branky a přihrávky: Havala (Jaroš), Havala (Pytlíček), Grund (Šíma), Havala (Jaroš), Havala – Foukal (Neplech), Nesrsta (Neplech), Foukal (Nesrsta)
Weber Štěpánov – Šavle Libavá 0:6. Branky a přihrávky: Pohanka (Vališ), Hrudník (Augustin), Augustin (Hrudník), Augustin (Hrudník), Pohanka (Hrudník), Augustin (Pohanka)
Novosady – Velký Týnec 5:4. Branky nehlášeny
Modiso Babice – Volvo Bohuňovice 2:13. Branky a přihrávky: Tomášek, Tomaštík (Rotter) – Jaroš (Pytlíček), Grund, Havala (Švestka), Havala (Jaroš), Šíma (Hradil), Havala (Grund), Jaroš (Havala), Švestka (Grund), Havala (Dittmer), Jaroš (Havala), Havala (Puda), Havala, Puda (Havala)
Orli Štěpánov – Šneci Újezd 7:1 Branky a přihrávky: Žádník (Loutocký), Špiřík (Frank), Žádník (Svozil), Žádník, Loun (Blumenschein), Frank (Loun), Štěpán (Žádník) – Škrob (Kořenek)
Cénci Horka – Dektrade Skrbeň 2:3. Branky a přihrávky: Sobolík (Valenta), Sobolík (Valenta) – Szabo (Chlanda), Szabo (Chlanda), Kalamár.