Dodnes si však nezvykla na to, jaká je jí na olomouckém stadionu zima. Na plánovanou rekonstrukci zchátralé budovy se už moc těší.

Poprvé si na hokej Olomoučanka Anna Rajmonová vyrazila se spolužačkami už před sedmi lety. Tehdy ještě chodila na základní školu.

„Kamarádky to bavit přestalo, já ale na Kohouty chodím dodnes a fandit jim rozhodně budu dál," říká studentka bioanorganické chemie na Univerzitě Palackého. Zároveň je jedinou členkou oficiálního fanklubu Mory. S ním také vyráží na pravidelné výjezdy mimo Olomouc.Jednadvacetiletá studentka Anna Rajmonová fandí Moře už sedm let

„Jezdíme po zápasech po celé republice. Je těžké to časově skloubit se školou, za sezonu obvykle zvládnu okolo pěti výjezdů. Každý mě přijde na 300 až 500 korun," řekla Anna.

Strašná zima

Díky mimoolomouckým zápasům už zná většinu zimních stadionů po republice a tak má možnost srovnání.

Olomoucký „zimák" je podle ní asi v nejhorším stavu.

„Má sice skvělou akustiku, ale to je tak všechno. Divákům tam bývá hrozná zima. Kolikrát to řeším tak, že o přestávce odejdu na toalety a snažím se tam ohřát u radiátoru. Po pár minutách v hale jsem ale stejně znovu promrzlá. Už aby konečně došlo na tu léta slibovanou rekonstrukci," těší se věrná fanynka.

Výhody z fanklubu

Moře prý fandí spousta žen, většinou se jedná o její vrstevnice, které ještě nemají rodinu. Do fanklubu však fanynky obvykle nevstoupí.

„Přitom je to hodně výhodné. Zaplatím příspěvky a pak dostávám slevy na vstupenky. Občas dostaneme volné lístky i na mimoolomoucká utkání. V klubu mám spoustu kamarádů. Společně si objednáváme klubové předměty, abychom je měli levnější," vysvětluje majitelka „Kohoutího" dresu, šály, plakátu, hodin, hrnku či polštáře.

Do hospůdky

Na olomoucké zápasy chodí pravidelně bez ohledu na to, jestli se Moře daří nebo zrovna prohrává. S kamarády pak zajde posedět i do oblíbené hospůdky.

„Celý zápas tam vždycky probereme. Kluci si občas hodně zanadávají, ale pak našim hokejistům stejně všechno odpustíme a příště na ně jdeme znovu. Já jsem si asi nejvíc oblíbila útočníka Ríšu Diviše," přiznala Olomoučanka.