Dohromady 42 střel! Tolikrát vyslali olomoučtí hokejisté puk mezi tři plzeňské tyče, sami nechali soupeře vypálit na branku jen 18krát. Při pohledu na postavení obou celku v tabulce se před utkáním dalo odhadovat, že to bude spíš naopak.

„Plzeň je nahoře, my jsme v podstatě dole. Kdo čekal, že s nimi budeme hrát vyrovnaný hokej? Nikdo,“ hodil rameny po utkání obránce Kohoutů Tomáš Valenta. „Takže jsme za bod strašně rádi. Lepší než nic,“ dodal.

Sám měl podíl na jednom ze dvou gólů Olomouce. „Když ale boduju, vždycky prohrajeme. Snad příště budu bez bodu a vyhrajeme,“ pousmál se trpce.

Jan Káňa střílí na branku Plzně.
U tečí je to o štěstí, tentokrát jsem ho měl, radoval se Káňa

Tomajko: měli jsme dát víc gólů

I trenér Mory Jan Tomajko na pozápasové tiskové konferenci pokyvoval, že bod se silnou Plzní je cenný. I když nad mrzkou produktivitou svých svěřenců zase kroutil hlavou. „Na tolik střel bychom podle mě měli dát víc gólů,“ uvedl. Stejně jako Valenta však dodal: „Jsme ale rádi za každý bod.“

Mora v zápase dvakrát musela dotahovat. Nejprve na nepohlídaného Mertla odpověděl v přesilovce Nahodil. Šlo o první gól domácího celku ve vzájemných střetnutích aktuální sezony. V dosavadních soubojích totiž pálili vždy jen hosté.

Ve druhé části na gól Janka, který skóroval krátce po přestávce, reagoval před pauzou povedenou tečí Káňa.
Jenže za Frodla mělo určitě během prvních čtyřiceti minut projít víc střel než jen dvě.

„První dvě třetiny byly jasně v režii domácích, my jsme se de facto jen bránili. Hráči Olomouce byli všude rychleji, vyhrávali osobní souboje, poměr střel o tom jasně hovoří,“ nekličkoval asistent trenéra Plzně Jan Hanzlík. „Chtěli jsme být aktivní, což jsme, myslím, první dvě třetiny byli,“ souhlasil Tomajko.

Pasivní hra třetího mužstva tabulky až chvílemi zarážela.

„Obecně míváme problém s Olomoucí, co se týká houževnatosti a bojovnosti. Někdy obstojíme lépe, někdy hůře. Tentokrát jsme moc neobstáli,“ uvedl Hanzlík.

Přesto nakonec se svojí družnou odváží z Hané dva body.

„Dnes ale můžeme být spokojeni vlastně jen s nimi,“ pravil.

Mora měla ze své aktivity rozhodně vytěžit víc. Jenže ve třetí části se začala zase trochu dostávat do úzkých. Tak nějak už tradičně. Ne že by byla horší než soupeř, ale už nebyla ani tak chtivá do ofenzívy. Možná proto spokojenost s bodem.

„Ve třetí třetině se to trochu srovnalo, měli jsme určitý strach o výsledek, abychom zase ve třetí třetině neztratili zápas. Hráli jsme trochu víc zezadu,“ řekl Tomajko.

Záživné prodloužení

Hráči obou mužstev se pak utrhli ze řetězu v prodloužení. To bylo výživné.

Budíkovi znemožnil lepší zakončení zákrokem na hranici faulu Klimek. V tom akce na druhé straně: Knotek mířil těsně nad. Hned nato příležitost hostů. Akci dvou proti jednomu obětavě zastavil Jaroměřský, brankář Konrád ho ocenil poplácáním hokejkou. Zase otočka, v šanci Irgl. Hokej spíš připomínal tenis. Gól ale nepadl, tak se muselo do nájezdů.

V něm bod navíc zajistil Západočechům parádní koupačkou brankáře Konráda Němec. Domácí nedokázali proměnit ani jeden nájezd. Zatímco předvánoční rozstřel proti Mladé Boleslavi Kohoutům vyšel, tentokrát byli horší.
V neděli od 16 hodin hrají na ledě druhého Liberce.

HC Olomouc – HC Škoda Plzeň 2:3 po nájezdech (1:1, 1:1, 1:1 – 0:0)

Branky a nahrávky: 16. Nahodil (Irgl), 39. J. Káňa (Valenta, Skladaný) – 9. Mertl, 23. Jank (Gulaš), rozhodující nájezd Němec. Rozhodčí: Šír, Kubičík –Gebauer, Axman. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. Diváci: 4 033.

Olomouc: Konrád – Švrček, Valenta, Ondrušek, Dujsík, Vyrůbalík, Jaroměřský – Klimek, Nahodil, P. Musil – Burian, Strapáč, Irgl – Olesz, J. Knotek, Skladaný – Laš, J. Káňa, Handl. Trenéři: Moták a Tomajko.

Plzeň: Frodl – Budík, Čerešňák, Pulpán, Vráblík, Jank, L. Kaňák – Kantner, Mertl, Gulaš– Malát, Kracík, Pour – Rob, V. Němec, P. Zdráhal – Straka, Kodýtek, Eberle. Trenér: Čihák.