Nejblíže realizaci je tedy plán soukromého investora a nabídka developera Richarda Morávka na stavbu multifunkční arény v lokalitě Velkomoravská. Ani té ale zastupitelé neřekli jasné ano. Město může hledat investora i jinde. Ve hře zůstává stále i rekonstrukce plecharény.

Vizualizace areny pro hokej v projektu Nová Velkomoravská
Olomouc nový zimák neodhlasovala. Jde hledat investora areny i jinde

„Pro nás je ideální variantou ta, která bude z časového hlediska nejrychlejší a pro potřeby klubu nejlepší,“ vydává jasné stanovisko generální manažer HC Olomouce Erik Fürst.

Jediný extraligový klub na Hané by si zasloužil nové zázemí, je otázkou, jak dlouho ještě stařičká plecharéna bude splňovat požadavky pro nejvyšší úroveň hokejových soutěží v Česku.

„V současné chvíli je na toto těžké odpovědět, jelikož nevíme, jaké budou licenční podmínky pro soutěž a jaký bude aktuální stav zimního stadionu,“ prohlásil Erik Fürst. „Jakékoli další prodlení je spojeno s problémy klubu,“ přiznal zároveň.

Olomoucký klub nutně potřebuje druhou ledovou plochu. Její vybudování je naprosto klíčové pro další fungování hokeje v hanácké metropoli. Kvůli nepřítomnosti druhého ledu přišel HC Olomouc o statut Akademie Českého hokeje.

Nový zimák pro Olomouc? Hnutí spOLečně vrhlo do hry "Ledovou kostku"

„Víme, že město na studii malé haly pracuje,“ uvedl Erik Fürst.

Na otázky a kritiku na sociálních sítích, proč se nikdo z vedení olomouckého klubu pondělního zasedání zastupitelstva nezúčastnil osobně, odpověděl jasně:

„Jednání zastupitelstva jsem byl připraven se zúčastnit, bohužel jsem však akutně musel navštívit lékaře, což z úst pana Hlídka dle mých informací zaznělo,“ uzavřel generální manažer olomouckého klubu.