Už v sedmnácti působil ve Seattlu, o dva roky později kývl na nabídku Tri City hrající juniorskou soutěž WHL.

Odchovanec prostějovského hokeje chtěl být na očích skautům z klubů NHL stůj co stůj. Hrál v první formaci, chodil na přesilovky, trenér s ním byl spokojený.

20. června na draftu se ale jeho jméno neobjevilo.

Zklamaný Hanák v době, kdy už by i sebeotřelejší bojovník sklopil hlavu a vrátil se zpět na evropský kontinent, boj o sen nevzdal.

„Jsem na rookie kampu v New York Rangers,“ šokoval před několika týdny.

Třicet hokejistů, většina draftovaných, se v nelítostné hře o místo pro přípravný kemp prvního týmu Jezdců snažilo zaujmout trenéry z organizace jednoho z nejbohatších klubů světa. Šance na úspěch byla nízká.

Radek Meidl zažil další odmítnutí.

„Byla to zkušenost. Určitě mi to něco dalo. Podíval jsem se, jak to chodí v klubu NHL,“ snaží se najít pozitivum na manhattanské neúspěšné misi.

„Makali jsme. Ráno jsme byli dvě hodiny na ledě, pak další tři na suchu,“ popisuje sedmidenní harmonogram. „Každý tam hraje za sebe a bojuje o místo,“ podotýká.

Konkurence byla veliká. „Bylo nás tam asi třicet. Všichni draftovaní, ale bez podpisu,“ vysvětluje Meidl. Cítil vůbec naději, že by právě on mohl naskočit do přípravy Rangers? „Nevím, jak to je. Kluci tam jsou draftovaní, to já nebyl. Měl jsem to těžké,“ domnívá se.

Ano, nebýt na draftu je pro tamní skauty handicap uvedený v životopisu. Usměvavé křídlo ale nemá čeho litovat. Jeho agent mu nováčkovský kemp doporučil a hloupostí by bylo to nezkusit. Vždyť samotnou kapitolou je skvostný život ve městě gigantických mrakodrapů.

„Určitě to tam bylo super. Byli jsme se podívat na baseballe na Yankees a Mets. Mám hodně zážitků. Chodili jsme na večeři, byli jsme v centru. Super,“ rozzáří se i přesto, že chlouba Rangers, hala Madison Square Garden, zůstala Meidlovi utajena.

„Oni mají sportovní centrum, kde je vše. Basketbal, šatny, zázemí. Tam jsme trénovali. Do Madison Square Garden dojíždí,“ informuje čtenáře Deníku.

Teď stojí nohamy pevně v Olomouci.

A co NHL? Procitl Meidl? Nechá se odmítnutími odradit? Ne, ne a ne.

Ani přes prokazatelnou mužskou hrdost a ješitnost to u Radka nečekejte. „Budu bojovat dál. Uvidíme. Půjde to pomaleji, ale chci se tam jednou dostat,“ stojí si za svým.

Nezbývá než zatnout zuby, polykat tréninkové dávky ordinované trenéry Mory Fialou s Vlkem a doufat, že šance přijde. „Budu hrát v Olomouci, chci se dopracovat třeba do Znojma. Udělám sezonu tady,“ tvrdí přesvědčivě.

HC Olomouc skončil v minulé sezoně první ligy v semifinále. Kohoutí jízdu sledoval Maids, jako ho přezdívali spoluhráči v Tri City, pouze na internetu. Dnes věří, že bude ještě u většího úspěchu. Osobně. „Máme posily. Ty kluky sice moc neznám, ale mohlo by to být ještě lepší než minulý rok,“ domnívá se.

Přesto z povídání s mladším bratrem Václava Meidla hrajícího ve Znojmě vycítíte, že centrum Hané mu bude časem poněkud těsné. „Pan Dopita mi slíbil, že bych mohl nastupovat za Znojmo. Dám do toho v Olomouci všechno a budu se snažit propracovat do Znojma či jiného extraligového týmu,“ říká upřímně.

Do té doby se mohou olomoučtí diváci těšit na důrazný styl plný střetů s okázalým bruslařským skluzem. „No, určitě bude stejný. Možná trošičku lepší,“ směje se.

S typicky americkým úsměvem pak bere i popichování spoluhráčů z šatny Kohoutů. Jen během našeho rozhovoru několikrát zaznělo: „Jarda Jágr z New Yorku.“

„To beru v pohodě. Já myslím, že jsou za mě všichni rádi,“ vrací hecování v tričku s logem New York Rangers a utíká do posilovny.

Konec snu si Meidl zjevně nepřipouští.

Á propos Jaromír Jágr se smlouvy v Rangers taky nedočkal…