Byli jste lídrovi víc než vyrovnaným soupeřem, ale nemáte ani bod. Štve vás to?

Určitě. Hráli jsme vyrovnaně, bohužel to pak bylo o tom jednom gólu, který se podařilo dát Třinci. Já jsem trefil tyčku, když jsem z úhlu zkusil trefit prázdnou bránu. Pak jsem měl ještě jednu šanci, ale nedokázal jsem to tolik zvednout, gólman to chytil…

Předvedli jste zcela jiný výkon než proti Spartě. Bylo to tím prvním gólem?

Určitě, ten pomůže psychice. Řekli jsme si, že nemůžeme hrát tak zakřiknutě, předtím tam byl přílišný respekt k soupeři. Dneska jsme se toho vyvarovali a taky to vypadalo mnohem lépe.

Nicméně jste se nevyrovnali řadě vyloučením, přestože některá vypadala zvláštně.

(hořký úsměv) Těžko se to hodnotí, slyšeli jste reakci fanoušků… Některá byla sporná, ale museli jsme to vzít tak, jak to bylo.

Jak jste viděl situaci, kdy vám rozhodčí kvůli vysoké hokejce neuznali branku na 3:1?

Zrovna jsem seděl, neviděl jsem to úplně přesně, ale myslím, že to byla evidentní vysoká hůl. Rozhodčí se nešli ani podívat na video, tak si asi byli jistí.

S Třincem jste prohráli i třetí letošní zápas. Náhoda, nebo vám jako soupeř nesedí?

Když s nimi potřetí prohrajete, tak je jasné, že nám nesedí. Samozřejmě mají výborný mančaft, hrají nahoře, v pohodě. Loni jsme je poráželi my, letos oni nás.

Navíc jste si připsali třetí domácí porážku v řadě. Jde vám to teď lépe venku, kde nejste tolik svázaní?

Nemyslím si, že bychom tentokrát byli nějak svázaní. Nehráli jsme špatné utkání, v tom musíme pokračovat. Držet se těch výkonů venku, doma to přijde taky.

Nepřekvapilo vás, jak se extraligový lídr v závěru strachoval o výsledek?

No, sami jsme koukali, že na to, že je to Třinec, docela zalezli (úsměv). Bohužel jsme je za to, jak se stáhli, nedokázali potrestat.

Jak snášíte ten nahuštěný program, kdy hrajete obden? Navíc venku v Plzni a Liberci, což je štreka.

Je to jenom během Vánoc, pak se to zase ustálí. Myslím, že je to i lepší, nemusíme tak trénovat, když se hraje.

Vypadli jste z desítky. Sledujete tabulku?

Abych pravdu řekl, tak já ne, abych nad tím zbytečně nepřemýšlel. Chceme urvat tu desítku, ale že bych se po každém zápase koukal, jak to tam skáče? To ne. Bude to boj až do poslední minuty.