Olomoučtí přitom na ledě jednoho z favoritů soutěže předvedli po dlouhé pauze možná až překvapivě dobrý výkon. Šance Káni či Bambuly v první třetině sice brankou neskočily, zato baseballový úder Jakuba Navrátila z 27. minuty už ano. Jenže… v tu chvíli se poprvé zápase vložilo do hry video. Bohužel pro Kohouty. Opakované záběry totiž ukázaly, že Navrátil zasáhl kotouč těsně nad hranicí horní tyče, asistent u videa proto sudím doporučil branku neuznat.

Nahodil poslal Moru do vedení

O sedm minut později už ale Hanáci slavili regulérní gól. V nepřehledné situaci před libereckým brankovištěm si nejlépe počínal Lukáš Nahodil, který v přesilovce uklidil puk za domácího gólmana Petra Kváču.

Radost ale Olomouckým moc dlouho nevydržela. Jen dvě minuty poté totiž ex-olomoucký Tomáš Rachůnek využil přečíslení, Konrád se natahoval marně.

Hanáky to ale příliš nepřibrzdilo, dál liberecké Tygry ustavičně klovali a ve třetí třetině ukázali, že jejich rostoucí v přesilovkách neuzemnila ani nucená pauza. Po faulu Dernera Mora zavřela svého soupeře v jeho obranném pásmu, z čehož rezultovala přesná střela Lukáše Kucsery. Na první pohled výbornou práci předvedl Rostislav Olesz, který Kváčovi ukázkově zaclonil výhled. Domácí realizační tým ovšem využil možnosti trenérské výzvy a své volby nakonec litovat nemusel. Ačkoliv Olesz byl bruslemi na hranici brankoviště, svou výstrojí do něj prokazatelně zasahoval. Přísné uplatnění pravidel, které přímo na ledě aplikovali sudí, Mora poznala na vlastní kůži.

„Myslím, že nás to ale nějak nezasáhlo,“ odpověděl útočník Lukáš Nahodil po utkání do kamer ČT sport na otázku, zda to s týmem Hanáků nějak zacloumalo.

O pět minut později zase sáhla po výzvě Mora, hlavní rozhodčí proto znovu zkoumali opakované záběry na tabletu. Hanouskovo nahození sice zaplavalo až do sítě, ale Branislav Konrád hned avizoval, že něco nebylo v pořádku. Jen chvíli před střelou libereckého zadáka totiž o slovenského gólmana ve službách Mory brnknul Michal Bulíř, i když je nutné poznamenat, že jej lehce přistrčil bránící David Ostřížek. Rozhodčí ale striktní metr uplatnili i v tomto případě.

Rozhodl Konrádův bizarní „biliár“

Vše se rýsovalo k rozdělení bodů po šedesáti minutách, dle průběhu zápasu by se pravděpodobně jednalo o zasloužený rezultát.

Ovšem necelé tři a půl minuty před koncem vzal osud utkání do svých rukou brankář Mory Konrád. Propagační pokus Michala Bulíře mu totiž bizarně proskákal výstrojí a puk následně koncem betonu usměrnil za brankovou čáru. Rozčarování bylo v emocích jinak klidného rodáka z Nitry znatelné.

„Byla to taková šmudla, tenhle gól nás hodně zasáhl. Pak už jsme neměli sílu na zvrat,“ okomentoval osudový okamžik utkání Nahodil.

Mora pak zkoušela hru v šesti, chvíli ji dokonce měla vylepšenou díky přesilové hře, jenže kýžené vyrovnání už to nepřineslo.

„Jsme zklamaní z výsledku, avšak musím říct, že náš výkon byl velice sympatický a byli jsme domácím minimálně vyrovnaným soupeřem,“ nechal se po utkání 15. kola slyšet olomoucký kouč Zdeněk Moták. „Škoda smolného gólu, ale chyby se stávají. Musíme pokračovat dál a oklepat se z toho,“ dodal po desáté prohře Mory na ledě Liberce za sebou.

Nyní mají Kohouti den na regeneraci, pak ve středu od 18 hodin budou hostit v rámci moravského derby Zlín.

Bílí Tygři Liberec – HC Olomouc 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 33. T. Rachůnek (Filippi, Gríger), 57. Bulíř (Birner, Šmíd) – 31. Nahodil (Ostřížek). Rozhodčí: Micka, Kika – Hlavatý, Lederer. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:1. Střely na branku: 22:31. Bez diváků.

Liberec: Kváča – Šmíd, Knot, Rosandić, T. Hanousek, Derner, Štibingr, Havlín – Birner, Bulíř, Lenc – T. Rachůnek, Filippi, Gríger – J. Vlach, P. Jelínek, M. Zachar – A. Musil, Najman, Rychlovský. Trenéři: Augusta a Kudrna.

Olomouc: Konrád – Valenta, Škůrek, Vyrůbalík, Dujsík, Ondrušek, A. Rutar, Groch – Ostřížek, J. Knotek, V. Tomeček – J. Káňa, Kolouch, Kucsera – Olesz, Nahodil, Navrátil – Burian, Mácha, Bambula. Trenéři: Moták a Tomajko.