„Dá se říct, že jsme se po třígólovém vedení uspokojili. Viděli jsme, že se dá prohrát i vyhraný zápas," řekl olomoucký trenér Jan Tomajko.

Oproti tomu mosteckého kouče Václava Baďoučka nečekaný bodový zisk potěšil. „Kluky musím pochválit, že hráli do poslední vteřiny. Pro domácí to bylo velice kruté. Takové utkání by se prohrát nemělo," objektivně přiznal.

Domácí přitom měl varovat úvod zápasu, v němž šli do vedení mostečtí hokejisté. První útok rychlou kombinací vyšachoval olomouckou obranu a Divíšek zakončoval do prázdné. O několik sekund později zůstal zcela sám před Kašíkem Čurilla, ale akci nezakončil.

Mora udeřila v přesilovce. Po vyhraném buly na modré napřáhl Staněk a jeho ránu zastavila až síť. Poté se šance střídaly na obou stranách. Kucharczyk v oslabení trefil tyč a Nevyhoštěný v brejku střílel jen do Kašíkových betonů.

Úspěšný už byl Rác, který se z bezprostřední blízkosti trefil mezi Volkeho betony. Hosté mohle ihned odpovědět. Kašík však Frolíkův nájezd zlikvidoval. Na druhé straně Selingr orazítkoval tyč.

Po přestávce se už hra zvolnila. Olomoucký gólman nejprve zlikvidoval bombu Charouska. V lapačce Volkeho skončila Divišova střela. V závěru však Kohouti dvakrát udeřili. Nejprve Pekr nájezd dvou na jednoho zakončil bombou do růžku a poté v přesilovce Kolouch přidal čtvrtý gól.

„Hráčům jsem vynadal, že po letech co hrají hokej, by měli vědět, že se třetina hraje dvacet minut," řekl Baďouček.

A zvýšený hlas se vyplatil. Hned po šestnácti sekundách třetí části snížil Pavlů. Domácí odpověděli přesilovkovým gólem Diviše, ale závěr patřil Severočechům.

V přesilovce se Charousek trefil přesně pod břevno. Další přesnou ránu do šibenice přidal Nedrda. Most dostal favorita pod tlak a snažil se vyrovnat.

To hostům usnadnily fauly Staňka a Bartoně, po nichž se hrála přesilovka šest na tři. „Oba fauly byly zbytečné a rozhodly zápas. To by se nám vůbec nemělo stávat. Můžete hrát celý zápas dobře a pak uděláte v závěru takové věci," rozčiloval se Tomajko.

Při závěrečném náporu totiž napřáhl Frolík, jehož střelu sice zastavila tyč, ale Divíšek z několika centimetrů dorážel do prázdné branky. Do třetí sirény zbývalo 0,7 sekund.

V prodloužení nejprve Pekr trefil tyč, ale na druhé straně se štěstím skórovali hosté a dokonali obrat.

HC Olomouc – HC Most 5:6 pp (2:1, 2:0, 1:4 – 0:1)

Branky a nahrávky: 10. Staněk (Houdek, Kolouch), 15. Rác (Vodný), 39. Pekr (Řípa, Herman), 40. Kolouch (Kucharczyk, Hampl), 46. Diviš (Selingr) – 3. Divíšek (Frolík, Nedrda), 41. Pavlů (Divíšek, Frolík), 47. Charousek (Frolík, Divíšek), 52. Nedrda (Rohan T., Hranáč), 60. Divíšek (Frolík, Čurilla), 64. Divíšek (Hora, Pavlů). Rozhodčí: Škach – Adamec, Poruba. Vyloučení: 7:9, navíc Kotrla 2× 10 min. Využití: 3:2. Diváci: 1310.

HC Olomouc: Kašík – Bartoň, Ondrušek, Houdek, Staněk, Janáček, Valenta, Schejbal – Pekr, Řípa, Herman – Kucharczyk, Kolouch, Hampl – Heža, Diviš, Selingr – Rác, Švaňhal, Vodný. Trenéři: Petr Fiala a Jan Tomajko.

HC Most: Volke – Parýzek, Pavlů, Hora, Rohan M., Hranáč, Tomeček, Čechura, Kabeláč, Charousek – Frolík, Divíšek, Nedrda – Rohan T., Kuběna, Čurilla – Kotrla, Vaněk, Nevyhoštěný – Výrut, Skvortsov. Trenér: Václav Baďouček.