S pěti body je Jiří Ondrušek třetím nejproduktivnějším hráčem mužstva. Prvním gólem sezony rozhodl o důležité domácí výhře nad Plzní.

Ke klíčové situaci zápasu došlo v 28. minutě. Brankář Západočechů Dominik Frodl za svou brankou zaváhal s rozehrávkou, čehož využil Miroslav Holec a předložil puk Ondruškovi.

„Puk šel vzduchem zpoza brány, soustředil jsem se jenom na to, abych to nepromáchl a nebyl z toho protiútok. Nebyl moc čas mířit,“ usmíval se 32letý bek.

Bylo to taktak, Frodl se totiž do klece stihl vrátit, už ale nebyl v takové pozici, aby Ondruškovu střelu odvrátil. Jak si vlastně našel puk cestu až do sítě? „Asi pod ledem,“ smál se služebně nejstarší hráč hanáckého celku.

Když se 26. února trefil naposledy, rozsekl v prodloužení duel na Spartě. I teď byl jeho gól velmi důležitý. Příliš velké haló z něj ale dělat nechtěl. „Jaký mám pocit? Normální. Je to jeden zápas z padesáti dvou, ne finále extraligy, takže bych z toho nedělal nějakou vědu,“ uvedl.

KLUCI SE MI SMÁLI, ŠMEJDI

Proti Škodovce to byl z pohledu Mory tak trochu zápas obránců. Gólový účet totiž načal v 6. minutě Jan Jaroměřský, rovněž svou první trefou sezony.

„Čest“ útočníků zachránil až tři vteřiny před koncem brankou do odkryté klece střelec Zbyněk Irgl, jenž se tak trefil ve čtvrtém utkání za sebou. Letos má na pažbě už sedm zářezů. Nebudou si teď Ondrušek s Jaroměřským parťáky z útoku dobírat?

„Jéžiš, to ne. Zrovna my dva těch gólů moc nedáváme, takže si je dobírat určitě nebudeme. Oni by nám to rychle vrátili,“ smál se Ondrušek. Své o tom ví i Jaroměřský.

„Oni (spoluhráči pozn. red.) si ze mě furt dělají srandu, že neumím vystřelit. To jsou takoví šmejdi. Příště dám hezčího a snad jim zavřu pusy,“ rozesmál Jaroměřský novináře, když komentoval svou trefu.

LEPŠÍ JSME NEBYLI, ALE MÁME TŘI BODY

I když se Kohoutům koncovka zápasu oproti nedělnímu kolapsu v Liberci vyvedla, ideální nebyl zejména úvod, kdy to za Konrádem i cinklo.

„Celý ten zápas byl takový nervózní, asi se na tom podepsaly ty minulé duely, kdy jsme herně byli lepší, ale bodově jsme vyšli naprázdno. Asi jsme potřebovali takový zápas, kde to umlátíme. Lepší jsme tentokrát určitě nebyli, ale máme tři body a na ty se hraje,“ těšila Ondruška příjemná změna.
V nedělním zápase se Hanáci během týdnu už raději moc nenimrali.

„Trenéři viděli, že jsme z toho hodně špatní, tak se to ani moc nerozebíralo. Byl to kolaps, všichni jsme si toho byli vědomi a asi by nám moc nepomohlo, kdybychom to ještě jednou viděli na videu. Raději jsme se k tomu nevraceli,“ prozradil zkušený bek.

„Snad jsme si z toho vzali ponaučení a už se to nebude opakovat,“ dodal.