„Nesmíme být pitomci a musíme to vyhrát už v Budějovicích a nenechávat si to na poslední zápas," burcuje svůj tým útočník Radim Kucharczyk, který v baráži tradičně patří mezi nejlépe bodující hráče.

Jaká je nálada v kabině před zápasem v Českých Budějovicích? Věříte, že by už v pátek mohlo být jasno?
Chceme to už ukončit. Nechceme čekat na poslední zápas s Chomutovem. Z připravované taktiky neprozradím nic, protože nechceme říkat, jak tam chceme hrát. Ale určitě k tomu chceme přistoupit stejně jako ty poslední zápasy: napadat, v pěti vpřed, 
v pěti vzad. Chceme to tam utrhnout.

Celek Motoru už je ze hry ven. Může to být faktor, který bude hrát ve váš prospěch?
Faktor je to, že budou hrát doma a přijde pět nebo šest tisíc diváků, protože to je jejich poslední domácí zápas sezony. Určitě mají i prémie, takže zvlášť doma to nevypustí. Na venkovní zápasy asi hledali hůř motivaci 
a dávali tomu míň, ale doma si to nedovolí. Bude to asi taky zápas na krev.

V pátek byste i potřebovali výhru Chomutova proti Slavii. Věříte Pirátům?
Slávka tam předtím zápas zvládla 2:0, takže je to tak, že můžete venku vyhrát, a doma rupnout. My to známe taky, 
s Chomutovem doma prohráli, a venku jsme to dali. Je to otevřené. Myslím, že Slávka má takový tlak, že musí vyhrát, ale Chomutov stoprocentně nechce jet na poslední zápas k nám s tím, že bude muset vyhrát. Myslím, že zápas v Chomutově bude hodně o nervech. Náš taky, ale tam to bude asi ještě horší.

Vy jste byl u všech tří olomouckých baráží, takže můžete porovnávat. Je ta letošní situace opravdu nejobtížnější?
Jestli můžu říct za sebe, tak loni, kdy jsme z první národní bojovali o postup, tak tlak byl na týmech z vrchu. My jsme někdy v půlce baráže cítili, že týmy z extraligy jsou na tom špatně, ne ani tak hrou, ale jakoby vnitřně. Teď je to takové, že tlak je víc na nás, protože se chceme zachránit. Nesmíme být pitomci a musíme to vyhrát už v Budějovicích a nenechávat si to na poslední zápas.

V posledním zápase by se mohlo stát cokoliv?
Přesně. Nemůžeme to nechat na poslední zápas doma, protože to je zrádné. Dostanete pitomý gól a můžete prohrát třeba 1:0. Chceme to už ukončit v pátek.

V baráži vždy patříte mezi nejlépe bodující hráče týmu. Cítíte se na konci sezony vždycky 
v pohodě?
Asi je to tím věkem, s nervy jsem na tom líp. Že góly dávám já, jsem rád, ale v pátek bude jedno, jestli je dám já, nebo někdo jiný. My tam prostě chceme tři body, 
i kdyby ty góly měl dát Trvka, když to řeknu nadneseně.

V baráži podáváte konstantní výkony s výjimkou týdne, kdy jste třikrát prohráli. Bylo důležité, že jste tu sérii proher rázně utnuli a teď máte za sebou čtvrtý zápas v řadě s bodovým ziskem?

Hlavně bylo důležité, že to přišlo uprostřed baráže. Kdyby to nastalo na začátku, tak mohl mít někdo náskok. Kdyby se to stalo teď, tak bychom se z toho už nemuseli dostat. Přišlo to v takový čas, kdy jsme nějaké body měli 
a neztratili jsme moc. To bylo důležité.

Náročná sezona se pěkně protahuje. Vyhlížíte s očekáváním její konec?
Dlouhé to je. Zvlášť když to máte tři roky po sobě. Už je 
i venku teplo, ale tak to je nám fuk (usmívá se). Měli jsme si vybojovat předkolo play-off. Pitomci jsme my, že to takhle dopadlo. Ten konec ještě úplně nevyhlížíme. V pátek je ten špíl, chceme tři body a mít už klid.