Šumperk na vlastním stadionu prohrál s vedoucím Valašským Meziříčím 2:4 a Prostějov dostal desítku od Techniky 4:10.

Uničovští hokejisté na Valašsku dlouho drželi jednobrankové vedení. V čase 56.50 však domácí vyrovnali a v prodloužení zkušený Štraub doklepl ránu od modré do sítě.

Uničovský trenér Josef Sršeň byl po utkání hodně rozladěn. „Bylo to naše nejhorší utkání, které jsem viděl. Nezasloužili jsme si nic jiného, než prohrát,“ dodal Sršeň.

Šternberským hokejistům se v Orlové vůbec nepovedl začátek zápasu. V 10. minutě Hanáci prohrávali již 0:3. Hosté sice na začátku druhé dvacetiminutovky vyrovnali na 3:3, Orlová ale znovu kontrovala. Ještě dvě minuty před koncem domácí vedli 4:3 a Šternberk měl šanci na body. Další dva góly Orlové ale definitivně rozhodly.

„Vyrovnání nás stálo dost sil, které v závěru chyběly. Na konci jsme už hráli vabank a inkasovali jsme dvě branky,“ řekl šternberský manažer Jan Trunda.

Další tři regionální týmy o víkendu hrály doma, ale příliš se jim nedařilo. Šumperk proti vedoucímu Valašskému Meziříčí bojoval o body. Za stavu 2:3 si domácí vytvořili velký tlak, který ale ukončila dvě vyloučení. Při power-play domácích Bobři zpečetili své vítězství střelou do opuštěné šumperské klece.

„Dvě třetiny jsme měli optickou převahu, jenže soupeř nám udělil lekci z produktivity. Dvakrát se nám podařilo se štěstím vyrovnat, ale potom rozhodla chyba naší druhé formace, když jsme příliš rychle inkasovali na 2:3. Závěr jsme pak dohrávali v křeči a do vyloženějších šancí se ani nedostali,“ řekl trenér Šumperka Petr Rutar.

Potupnou desítku inasovali prostějovští Jestřábi od brněnské Techniky. Již v 5. minutě domácí prohrávali 0:2 a střídali gólmana. Střídání brankářů ale nárůst skóre nezastavilo.

„Setkali jsme se s tvrdou realitou. Technika je velký favorit. Polovina hráčů nemá ani na tady tu soutěž. To si musíme přiznat. Předčili nás ve všech směrech,“ přiznal prostějovský trenér Alois Chlustina.

Přerovští Zubři o jednoznačném vítězství 6:2 nad Žďárem rozhodli až v poslední třetině. Hosté přitom za stavu 2:1 mohli při dvojnásobné přesilovce vyrovnat. Početní výhodu nevyužili a poté inkasovali. V závěrečné třetině Žďár otevřel hru a Hanáci přidali další góly.