Z posledních tří zápasů Mora získala jen dva body.

Trenér Petr Fiala současné nezdary přičítá především rozsáhlé marodce.

Mimo hru jsou momentálně obránci Jakub Bartoň s Jiřím Ondruškem a útočníci Matěj Pekr, Roman Rác a Jiří Řípa.

„Teď, když se začalo hrát na pár lidí, tak někteří hráči toho mají dost a potřebují malinko odfrknout a dát se zase dohromady," upozornil Fiala.

Zpočátku přitom absence zraněných hráčů nebyla znát a tým vyhrával.

„Nějaký čas bez dobrých hráčů vydržíte, ale nejde to dlouhodobě. Po určitém čase se to jen bojovností nezachrání. Nemáme v týmu šikuly typu Pekra nebo Ráce, kteří jsou silní na kotouči. To nám teď chybí," vyzdvihl Fiala význam dvou pravých křídel.

Někteří hráči by se už příští týden mohli vrátit do prvoligové sestavy.

„Hlavně doufám, že někteří marodi už příští týden budou moci hrát. Věřím, že budeme schopni poskládat čtyři kvalitní pětky. To je náš hlavní cíl," přeje si olomoucký kouč.

Po vážném zranění kolenních šlach ve středu opět nastoupil útočník Ondřej Švaňhal. Dlouhá pauza byla na jeho hře znát.

„Pozitivní je, že si po pauze zahrál. Jeho výkon se zatím nedá hodnotit. Osobně věřím, že do začátku play off se do toho dostane," poznamenal Fiala.

Druhé místo je fajn, silný tým je víc

Olomoučtí hokejisté na dálku bojují s Jihlavou o druhé místo. Fiala však vyzdvihl důležitější věc než umístění po základní části.

„Druhé místo je důležité. Pro mě je ale důležitější, aby hráči byli v pořádku. Co nám bude platné, když budeme v tabulce před Jihlavou, když hráči nebudou zdraví," řekl trenér.

Zároveň se nechce dívat příliš dopředu.

„Na Jihlavu se v play off ani nemusíme dostat. Vůbec bych neřešil, koho dostaneme v semifinále. My se musíme dostat přes čtvrtfinále. Vloni jsme měli problémy s Hradcem a jednou jsme ve čtvrtfinále ze čtvrtého místa vypadli. Vůbec bych neřešil Jihlavu. Snažil bych se, abychom jako mužstvo byli silní ve složení i hrou," dodal Fiala.

Teď do Ústí, pak doma Boleslav

Kohouty do konce základní části čeká pět zápasů s těžkými soupeři.

Ve středu bude Mora bojovat o body v Ústí nad Labem, v sobotu doma vyzve vedoucí Mladou Boleslav, poté odehraje utkání v Havířově a Českých Budějovicích a základní část Hanáci uzavřou domácím zápasem s Havlíčkovým Brodem.

„V závěru nemáme lehké vylosování. Zároveň se ale s kvalitou soupeře mužstvo zlepšuje," věří Fiala.