Martin Falter už je zdráv, ale nechodí ani na lavičku. Tam totiž Branislavu Konrádovi kryje záda havířovský Marek Laco, párkrát tam pobyl i junior Tomáš Pospíšil.

Jakub Urbisch? Ten odešel do druholigové Opavy.

Podle informací Deníku kouč Zdeněk Venera oslovil Tomáše Vošvrdu, který v létě odešel do německého Bayreuthu.

Tomu přitom hanácký lodivod loni příliš možností nedával, protože se rozhodl sázet na nově příchozího Konráda.

Vošvrda: V Německu jsem spokojený

„Pan Venera mi volal nedávno, když se Olomouci moc nedařilo. Vyptával se mě, jak se mi daří a jaké jsou možnosti mého případného návratu,“ potvrdil Vošvrda, který však s díky odmítl.

„Musím říct, že mě to potěšilo, ale poděkoval jsem mu a řekl, že aktuálně opravdu nemám potřebu něco měnit,“ dodal sedmadvacetiletý gólman, který na Hané strávil tři sezony. Po té poslední již nechtěl dále vysedávat na lavičce.

Nyní si hokejista, kterému olomoučtí fanoušci neřeknou jinak než „Vošvec“, užívá angažmá v Bavorsku.

„V Bayreuthu na mě spoléhají a nebylo by fér, kdybych při první příležitosti utekl. Navíc mám už i nějaké náznaky, co se týče prodloužení smlouvy, takže bych tady rád zakotvil. Cítím důvěru a jsem po všech stránkách spokojený,“ konstatovala jednička desátého celku druhé německé ligy.

Trenér Hanáků se do diskuze na dané téma příliš nechtěl pouštět.

„Nechci to rozebírat. Tomáš Vošvrda je v Německu a je tam spokojený,“ řekl stroze Venera, který si tak bude muset vystačit s tím, co má.

Posily v rámci olomouckých možností

Nevrtá mu však přece jen hlavou pohled na jiné týmy, které před klíčovou částí sezony stačily posílit?

A to nejen ty s nejvyššími ambicemi, ale například i Dynamo Pardubice, tedy přímý olomoucký konkurent, jemuž se v kádru rychle zabydlel například Marek Trončinský či Ján Sýkora.

„Víte, my musíme posilovat v rámci možností, které tady jsou. Je jasné, že závěr sezony ještě bude hodně náročný, nikdo nechce zůstat dole. Uvidíme, bude to boj,“ uzavřel Venera.