V utkání hosté vedli, nakonec bylo kontumováno v jejich prospěch 0:5.

Po následných výpadech diváků byl zápas za stavu 4:7 předčasně ukončen. Zatímco Plevovi byla závodní činnost zastavena do 1. listopadu 2008, pro Doležala disciplinárka vyměřila tvrdý trest do 31. 10. 2010.

„Jednoznačně nesouhlasíme s výší trestu pro Tomáše Doležala, který je v nejvyšší možné sazbě a hlavně podle neodpovídající kvalifikace (fyzické napadení rozhodčího se zraněním). Nešťastné plácnutí hokejkou po zadku rozhodčího Ježka není možné takto hodnotit a o nějakém zranění nemůže být ani řeči. Nehledě na to, že komise nevzala vůbec v úvahu hráčovu dosavadní naprostou bezúhonnost (nikdy ve své kariéře nebyl disciplinárně řízen) a výše trestu pro něj v jeho věku znamená prakticky konec hokejové kariéry. Z těchto důvodů doporučí vedení klubu Tomáši Doležalovi podat odvolání,“ uvádí žďárský klub na svých internetových stránkách.

Disciplinární komise navíc pořadatelům vyměřila padesátitisícovou pokutu a podmínku v uzavření stadionu na pět utkání se zkušební dobou do konce letošního roku.

„Přes poměrně vysokou výši pokuty, která je vzhledem k našemu rozpočtu velmi zatěžující, nebudeme se proti tomuto rozhodnutí odvolávat,“ uvádí pořadatelský klub.