Úspěšnou sezonu za sebou má jak extraligová Olomouc, tak i prvoligové celky z Prostějova a z Přerova.

Zdá se, že ke změnám na pozicích trenéra tedy není jediný důvod, otazník přesto visí nad Zdeňkem Venerou. Povede dál olomoucké Kohouty?

Venera do Zlína?

Zkušený stratég Zdeněk Venera zakončil svoji třetí sezonu u extraligového týmu HC Olomouc, během které šedesátiletý rodák z Hranic znovu potvrdil, že v klubech se skromnějšími podmínkami umí udělat divy.

Mnohými podceňovaná Mora postupem do čtvrtfinále play-off zastínila v letošním ročníku nejvyšší hokejové soutěže ambiciózní celky jako jsou pražská Sparta, Chomutov nebo Mladá Boleslav.

Není se co divit, že vedení Mory by rádo s Venerou prodloužilo kontrakt.

„Zatím ale nevím, co bude dál,“ odpovídal tajemně Venera po posledním zápase sezony v Plzni na otázku, zda bude ve své práci v olomouckém klubu pokračovat.

Docela nahlas se poté začalo hovořit o jeho možném návratu do Zlína. Podle informací Deníku však generální manažer valašského klubu Martin Hosták přeje setrvání kouče Roberta Svobody.

V olomouckém klubu na středeční dopoledne svolali tiskovou konferenci, na které by měl Venera oznámit, zda vykročí do své čtvrté sezony v týmu s kohoutem ve znaku.

Vykoukal je domluvený

Šesté místo v základní části WSM ligy, napínavá série play-off s Kladnem a spokojení fanoušci. Trenér Jiří Vykoukal udělal s týmem Prostějova další krok kupředu.

„Posunuli jsme se zase o něco dál,“ těšilo sedmačtyřicetiletého olomouckého rodáka.

U Jestřábů bude Vykoukal působit i v dalším ročníku první ligy, zbývají už doladit jenom formality.

„Jsme předběžně domluvení. Majitel se mě hned po sezoně ptal, takže to nyní dořešíme a doufám, že budeme moci společně pokračovat v rozdělané práci.“

Přecechtěl (zřejmě) dál s Dočkalem

Za tříleté působení ve WSM lize to byla zatím ta nejlepší sezona. Hodnocení kouče Přerova Petra Dočkala po uplynulém ročníku mluví za vše.

Přes nečekaně jasnou prohru 0:4 na zápasy ve čtvrtfinále se Slavií odehráli Zubři skvělou základní část. Páté místo, skalpy všech favoritů, sympaticky složený kádr takřka z poloviny z vlastních odchovanců.

Nikoho nepřekvapí, že trenérské duo Kamil Přecechtěl – Petr Dočkal by na lavičce mělo zůstat a pokračovat v započaté práci.

„Já jsem po jednání s panem Pluháčkem slíbil, že první a jedinou variantou je pro mě Přerov. Jsme dohodnutí, nebyl s tím problém. Nějaké nabídky jinam jsou, ale leží bokem, jsem přece Přerovák,“ komentoval Dočkal jakékoliv spekulace o nečekané trenérské rošádě.

U Zubrů stejně jako u Jestřábů se tedy změna nechystá.

Jak to ale dopadne v Olomouci?