„Doufám, že mi to jenom pomůže. V den zápasu jsem měl jet na trénink do Přerova a trénovat tam, další den pak jet s týmem na zápas. Pak mi ale volal trenér, že změna, že se jeden útočník zranil a nakonec jedu do Liberce já,“ popsal 22letý útočník svou úterní anabázi. Paradoxně mu tedy pomohlo zranění Petra Koloucha.

„Navrc“ si tak sbalil věci, namířil si to s Kohouty do liberecké Home Credit Areny a v 11. minutě byl u úvodní trefy jiného přerovského odchovance Jana Švrčka. Nejprve se sám snažil tečovat jeho první střelu, druhá dělovka už skončila za zády libereckého Kváči.

„Sehráli jsme kombinaci nahoře, přičemž já to dostal na střelu z první. Naštěstí to tam spadlo a vedli jsme,“ okomentoval důležitý moment utkání autor gólu Švrček.

Minimálně stejně důležitý byl však gól Jakuba Navrátila. Šikovný forvard ve 35. minutě vrátil Moře vedení po přihrávce Rostislava Olesze.

#youtube|zYkDsxR6kuw?t=111#

„Jeli jsme čtyři na tři, já jsem to jen posunul Rosťovi za sebe. Myslel jsem, že už bude střílet, byl v dobré pozici, ale on mi to ještě posunul vedle brankáře. Gólman vyjel proti Rosťovi, protože myslel, že bude střílet. Já jsem viděl, že tam nebyl, snažil jsem se jen trefit bránu,“ skromně řekl Navrátil.

David Krejčí
Tygři opět zkroceni! Káňa narozeniny oslavil vítězným pasem Krejčímu

Mladý útočník se každopádně trefil parádně pod břevno, gól řádně oslavil a jako by z něj spadly všechny chmurné myšlenky posledních týdnů.

„Samozřejmě to není nic jednoduchého. Snažil jsem se to ale brát pozitivně, že ta šance přijde. A přišla. Doufám, že jsem ji využil a budu hrát dál,“ vyslovil Jakub Navrátil své tajné novoroční přání.

Pomůže mu k jeho naplnění čtvrtý gól v sezoně? Uvidíme. Kohoutům každopádně pomohl k zisku dvou cenných bodů. Ty ale mohly být v úterý klidně tři.

„Je to škoda. Na videu jsme si ukázali nějaké věci, na kterých ještě musíme zapracovat. Ale za dva body jsme rádi,“ uzavřel Jakub Navrátil.