Moru tak čeká náročný program, kdy bude záležet i na fyzičce. Trenér Jan Tomajko této zátěži ale větší význam nepřičítá.

„Hrajeme na čtyři pětky, takže si myslím, že to hráči vydrží a nevadí jim to. V tom by neměl být žádný problém," poznamenal Tomajko.

V olomoucké brance bude nejspíš chytat Tomáš Halász, ale do hry by se už mohl vrátit i Libor Kašík.

„Už začal trénovat a příští týden bude nachystaný. Možná už i v sobotu," připustil Tomajko.

Olomoučtí hokejisté v říjnu chytili vynikající formu, když z posledních deseti zápasů získali 23 bodů. O víkendu však Moru čekají těžcí soupeři.

Nejprve v sobotu narazí na osmou Třebíč, která měla výborný start do soutěže a jednu dobu dokonce vévodila pořadí první ligy.

Teď však na Horáckou Slavii dolehla krize a tým šestkrát v řadě prohrál. Naposledy Třebíč prohrála v Ústí 2:4. Po dvou třetinách tým na severu Čech prohrával 0:3, ale zápas nezabalil.

„Poslední třetina se nám povedla i směrem dopředu a doufám, že to hráčům zvedne sebevědomí. Věřím, že jim výkon ze třetí třetiny pomůže i v sobotním zápase s Olomoucí," řekl trenér Kamil Pokorný.

Třebíč spoléhá především na obranu, o čemž svědčí jen 37 inkasovaných gólů. Zároveň má ale s 31 brankami nejhorší produktivitu. Klubové kanadské bodování vede se třemi góly a osmi asistencemi vede Burian před Dolníčkem (5 + 5). Již tři nuly vychytal Martin Čiliak. Úvodní vzájemný duel v této sezoně vyhráli Hanáci 5:2.

O den později navštíví Moru na domácím stadionu ambiciózní Ústí nad Labem, kterému v průběžné tabulce patří druhá příčka s pětibodovým náskokem právě před Kohouty.

Lvi mají v první lize tradičně nejvyšší ambice a daří se jim na hřištích soupeřů. Z osmi zápasů Severočeši hned pět vyhráli. V prvním vzájemném duelu Ústečtí deklasovali Kohouty 5:1 a gólman Kašík již po třinácti minutách střídal.

Úvod sezony zastihl ve skvělé formě Roubíka, který nastřílel jedenáct gólů a na dalších čtrnáct přihrál. Ve středu však v sestavě Ústí chyběl. V brance se střídají dva zkušení gólmani Koutský a Orct. Utkání začíná v neděli netradičně v 15 hodin.