Dvaadvacetiletý útočník Mory si letošní play off zatím užívá.

„Snažím se hrát a bojovat co nejvíc. Snad to tak půjde dál," doufá Jakub Herman.

V úterní bitvě na ledě Litoměřic mohou Hanáci celou sérii ukončit.

„Pojedeme tam s tím, že chceme určitě vyhrát," prohlásil Jakub Herman.

Připsal jste si tři body, takže jste byl jednou z ústředních postav zápasu. Jste spokojený?

Všichni jsme podali dobrý týmový výkon, táhli jsme za jeden provaz a o tom je play off. Je to zásluha všech, od brankáře až po posledního útočníka. Já jenom doufám, že to teď dotáhneme do úspěšného konce.

Vy jste se zatím trefil v každém domácím zápase. Prožíváte zatím nejvydařenější play off?

Já hraju teprve své druhé play off v seniorském hokeji, takže určitě ano. Užívám si to a snažím se hrát a bojovat co nejvíc. Snad to takhle bude pokračovat.

Výsledek 6:0 hovoří sice jasně, zase tak jednoznačné to ale nebylo, že?

Přesně tak, já myslím, že se to zlomilo tím třetím gólem, po kterém soupeř už asi přestal hrát. Napadalo nám to tam všechno, zadařilo se, ale příští zápas začíná od nuly. Je to super, vyhráli jsme, máme sebevědomí, ale teď to musíme hodit za hlavu, protože v úterý nás čeká velmi těžký zápas v Litoměřicích.

Tam vás v minulých dvou zápasech vychytal gólman Král v samostatných nájezdech. Věříte, že jste konečně odčarovali jeho kouzlo?

To nevím. Ale dnes tam Divoch (Richard Diviš, pozn. red.) dával gól z nájezdu, takže třeba jo. V těch dvou zápasech v Litoměřicích nás v nájezdech vychytal a určitě si na nás věřil.

Čím to bylo, že jste mu nedali v nájezdech ani gól?

Ve hře tak jistý nebyl, ale on je malý a pohyblivý, takže na ty nájezdy je opravdu šikovný. Ve hře se nám ale zdá takový nejistý, takže musíme hodně střílet, pak jsou z toho dorážky a z toho my musíme těžit.

V sérii jste vedli 2:0 na zápasy, ale pak jste dvakrát prohráli na venkovním ledě. Co vám trenéři říkali před pátým domácím zápasem?

Že to musíme hrát s klidem, ale rozhodně nechat na ledě všechno. Na ledě musíme nechat i srdíčko, o tom to je. Soupeři jsou totiž zkušení, mají tam hráče ze Sparty nebo ze Slavie. Hrají první play off, takže bojují.

V domácích a venkovních zápasech jsou zatím velké výsledkové rozdíly. Čím si to vysvětlujete?

Nevím, čím to může být. My jsme tam nehráli špatně a šance i tlak jsme měli, jenže jsme nedávali góly a dvakrát jsme prohráli na nájezdy, které jsou loterií. Je to škoda, že jsme tam neurvali zápas, ale už jsme to hodili za hlavu. Teď tam jedeme s tím, že chceme určitě vyhrát.