„Potýkáme se se slabší produktivitou, šancí máme dost, ale nedokážeme je proměnit," zopakoval dlouhodobou potíž olomoucké hry asistent trenéra Jan Tomajko.Mora proti Chomutovu

Dvě nepříjemné situace museli Hanáci řešit v úvodu duelu při oslabení.

Právě pilíř obrany Pavel Skrbek, kterému skončil třízápasový trest, dvakrát obětavě zablokoval střely Vladimíra Růžičky.


I další průběh úvodního dějství nabídl atraktivní hokejovou podívanou.

Mora hrála tři přesilovky, potvrdila však své trápení v této herní situaci.

Skvělou přihrávkou našel Jan Eberle rozjetého obránce Houdka, toho však v jasné šanci vychytal gólman Čech.

Výčet slibných příležitostí Olomouce v přesilovkách první třetiny byl poměrně rozsáhlý.

Podruhé však neuspěl Houdek, nezadařilo se ani Zemanovi či útočníkům první formace Dávidu Bucovi a Marku Lašovi.

Na druhé straně unikl ofenzivně naladěným Olomoučanům elitní forvard soutěže Roman Červenka, na Branislava Konráda v brance Mory si však nepřišel.

Puk vypadl z domácího gólmana po střele Hřebejka, Hanáci si však mohli oddechnout, kotouč zamířil těsně mimo.

Štěstí už však neměl Konrád při střele Romana Chlouby ve 22. minutě. Hostující útočník nabral rychlost ve středním pásmu, vyhnul se dvěma protihráčům a procedil střelu přes Konráda.


O sedm minut později přišel 
o neprůstřelnost také rodák 
z Olomouce mezi třemi tyčemi Chomutova. Vodný zpoza branky poslal přihrávku na Jiřího Řípu a jeho pokus doplachtil přes obránce a brankáře Čecha do sítě.

„Po dvou porážkách jsme chtěli v Olomouci uspět, udělali jsme určité změny a posílili jsme tým," připomněl jeden z hostujících trenérů Břetislav Kopřiva příchod gólmana Čecha a urostlého slovenského obránce Juraje Valacha.

„Zlepšili jsme se, ale stále to nebylo ono, jako když jsme měli vítěznou sérii. V první třetině jsme měli šance, mohli jsme jít do vedení 2:0."

Po chybě v rozehrávce se puk dostal podruhé za Konráda, jenže radost Chomutova trvala jen okamžik. Sudí se okamžitě vydali konzultovat branku s videorozhodčím a po chvíli bylo jasné, že se bude pokračovat za stavu 1:1.

Jasná herní převaha a prohraná bitka

Úvod třetího dějství okořenila bitka olomouckého útočníka Petra Kafky s Adamem Jánošíkem a hostující obránce si 
v potyčce poradil lépe.

Kohouti však byli hokejově aktivnější.

V závěrečných minutách Olomouc převzala naplno otěže zápasu a snažila se o rozhodnutí, obranná snaha se však hostům vydařila a zápas pokračoval až do prodloužení.

V něm měli Hanáci mnohem více energie i střel, avšak k rozhodnutí nedošlo.

„Musím uznat, že Olomouc měla ve třetí třetině a prodloužení výraznou převahu. Musíme si to rozebrat, není to ono," sportovně přiznal trenér Chomutova Břetislav Kopřiva.

Vítězství získala Mora až 
v nájezdech. S Branislavem Konrádem si s přehledem poradil Ölvecký a Růžička, jenže na druhé straně nezaváhal Mikúš a chladnokrevně si počínal při nájezdech i bek Tomáš Houdek.

Oba týmy měly na kontě dvě úspěšná trestná střílení.

Obránce Tomáš Houdek se ukázal jako vynikající exekutor i při druhém pokusu. Konrád poté vychytal Ölveckého a plecharéna mohla slavit zisk bonusového bodu.

„Tomáš Houdek nás nepřekvapil, na tréninku dává hodně gólů z nájezdů," prozradil 
s úsměvem Jan Tomajko.

Olomoucký tým se prezentoval velmi slibným výkonem, což potvrdil i asistent Tomajko.

„Poslední dvě třetiny na Kometě a zápas s Chomutovem ukázaly, že máme na čem stavět a že bychom neměli mít problémy, co jsme měli loni," prohlásil.

HC Olomouc – Piráti Chomutov 2:1 po sn (0:0, 1:1, 0:0 – 0:0)

Branky a nahrávka: 29. Řípa (Vodný), rozhodující nájezd Houdek – 22. Chlouba. Rozhodčí: Polák, Souček – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 3:6. Bez využití. Diváci: 5052.

Olomouc: Konrád – Skrbek, Vyrůbalík, Valenta, Jaroměřský, Houdek, Staněk – Laš, J. Knotek, Buc – Vodný, Řípa, Eberle – T. Mikúš, Zeman, Kafka – Holec, Herman, Jergl. Trenéři: Venera a Tomajko.

Chomutov: J. Čech – Rutta, Skinner, Valach, Jánošík, Harant, Pereťagin, Mrázek, Dlapa – Pospíšil, Červenka, Tomica – D. Květoň, V. Růžička ml., Vondrka – Hřebejk, Dušek, Ölvecký – Chrpa, Chlouba, Sklenář. Trenéři: V. Růžička st., B. Kopřiva a J. Šťastný.