Po počátečním tlaku se hra vyrovnala, Kohouti začali dělat chyby a strachovali se
o výsledek.

„Ve druhé třetině jsme
v útočném pásmu propadali
a soupeř se často dostával do přečíslení. Naše hra byla kostrbatá," přiznal olomoucký trenér Jan Tomajko.

Vrcholem byla katastrofální přesilovka pět na tři na konci druhé třetiny. Po přestávce se ale Hanáci oklepali
a rozhodli o výhře. „Byli jsme nervózní, ale ve třetí třetině jsme to hodili za hlavu. Nadšením jsme to překonali," ocenil Tomajko.

Zároveň si ale uvědomuje, že podobné výpadky si tým nemůže dovolit.

„V závěru to bylo z naší strany dobré a takto musíme odehrát celou baráž," konstatoval Tomajko.

Hokejisté Budějovic však ve středu naznačili, že v baráži nebudou jen do počtu. „Pár hráčů sbírá zkušenosti, ale na to teď není čas. Vidíme, že bychom mohli být důstojným soupeřem všem týmům. Čeká nás další zápas, ve kterém bychom chtěli udělat méně chyb a bodovat," řekl kouč Motoru Radek Bělohlav.

Baráž pokračuje druhým kolem již v pátek a Mora zajíždí na led ambiciózního Chomutova. Ten ve středu prohrál na Slavii 1:2, když promarnil více než čtyři minuty ve dvojnásobné početní výhodě.

„Ty přesilovky nás stály zápas.
K tomu není moc co říct. Dvě docela dlouhé přesilovky pět na tři, byly tam šance. Trošku nám chybělo i štěstí," uvedl chomutovský trenér Břetislav Kopřiva.

Piráti si již před sezonou dali za cíl návrat do extraligy, a tak budou chtít v pátek za každou cenu vyhrát.

„Z prvního utkání se musíme ponaučit
a jít dál. Minulý rok jsme první tři zápasy zvládli, takže neděláme závěry po jednom. Nyní chceme uhrát tři body doma s Olomoucí, následně jedeme pro body do Budějovic," uvedl pro klubový web útočník Nikola Gajovský.