K instagramovému příspěvku přidal popisek „S nízkonákladovkou do play-off“.  

Asi není potřeba do detailu vysvětlovat, co tím myslel.

Vítkovice, Sparta, Mladá Boleslav nebo Litvínov. Už kolo před koncem základní části je jasné, že všechny tyhle kluby – disponující daleko lepšími prostředky – nechá Mora v tabulce za sebou.

Zkrátka… k tomu, abyste mohli vzlétnout pořádně vysoko, nepotřebujete boeing.

„Sounáležitost a soudržnost celého mužstva,“ vyjmenoval na tiskové konferenci po úterním utkání trenér Zdeněk Moták opěrné body výkonů, díky kterým jeho mužstvo míří do čtvrtfinále rovnou, aniž by muselo projít předkolovým sítem.

„Jak už jsem jednou říkal – my se nikdy nevzdáme. Budeme vždycky bojovat, pracovat. Ono to možná zní divně, ale u tohohle týmu to tak je,“ pokračoval.

„A jestli jdeme nad plán… Proč?“ dodal se sebevědomým úsměvem Moták.

Čtvrtfinále se Hanákům povedlo od postupu mezi elitu v roce 2014 už dvakrát, jednou jim chyběly k postupu alespoň do předkola pouhé tři body.

Prognózy je posílaly do suterénu

Jenže předsezonní tipy většiny hokejové veřejnosti jako kdyby na to nebraly ohled a znovu jim přisuzovaly pobyt v extraligovém suterénu.

A Kohouti ukázali, jak mylné tyto prognózy opět byly.

Po pěti letech se Olomouc v extralize usadila, to už se teď dá říct na plnou pusu.

„Je hrozně fajn, že se Olomouc dostala tam, kam se dostala. Celou sezonu totiž posloucháte ty stejné prognózy,“ nechal se slyšet kouč zlínských Beranů Robert Svoboda.

Jeho tým totiž bývá ve stejné roli papírových otloukánků. Teď má pozici o dost jinou a v pátek ji navíc musí potvrdit doma proti Kometě.

Bude Plzeň chutnat?

To Mora už může vyhlížet svého čtvrtfinálového soka. Ve hře jsou už jen dvě varianty – buďto Hradec Králové, nebo Plzeň.

„Já bych chtěl spíš Plzeň,“ prozradil útočník Aleš Jergl. Co na to kouč? „To je mi jedno,“ řekl jasně.

„Nechtěl jsem Třinec a nechtěl jsem Liberec. Tyhle mužstva jsou podle mě o level výš,“ přihodil k mužstvům, která obsadí po základní části první dvě místa. V jakém pořadí, to určí až poslední kolo.

Vše zatím nasvědčuje tomu, že Kohouty čeká další déjà vu.

„Zajímavé je, že to vypadá na Plzeň. Potřetí, takže… ehm,“ nechtěl Moták nic zakřiknout a raději se vesele odmlčel.

V roce 2016 i v minulém roce 2018 uhrála Mora s Plzní vždy po jednom zápasu. Pokud k dalšímu souboji proti Západočechům dojde, určitě by Hanáci mysleli na víc. Ale těžit ze zkušeností z předchozích sérií? To spíš ne.

„Jiné mužstvo. Úplně. Jiný brankář, jiní obránci, jiní útočníci… Kovář, Gulaš. Předtím to byl třeba Mertl – Gulaš, takže tak,“ řekl Moták.

Na přípravy je ale ještě chvíli čas. Jasno bude v pátek. Plzeňská předehra v tekutém skupenství se ale každopádně po úterním postupu nabízela.

„Já si nedám, ale myslím si, že někteří kluci asi jo,“ smál se Jergl.

25 let od titulu

Za to, jakým způsobem prosprintovali cílovou rovinku základní části, si kohouti zlatavou hladinku zaslouží.

Už teď jdou (nebo spíš letí) nad plán. Zaslouženě. Ne náhodou. Na přistání se ale tenhle nízkonákladový tryskáč rozhodně nechystá.

Navíc… 11. dubna to bude přesně 25 let od chvíle, kdy v plecharéně propukla mistrovská radost.

Že by se historie po čtvrtce století opakovala? To už by byla asi až moc velká pohádka…

Nebo ne?