Snažíte se ještě někoho do ofenzívy přivést? V přípravě útočníci často scházeli.
Zkusíme někoho dopředu ještě přivést. V našich podmínkách se však střelec kupuje těžko, musíme si ho vychovat. Když bychom o nějakého střelce měli zájem, bude o něj mít zájem i celá hokejová republika. Útok ale chceme doplnit. I proto, že by během sezony mohl nějaký útočník chybět.

Jakým způsobem se vlastně jako klub na trhu chováte?
Protože jsme nějakým způsobem omezení, tak musíme sledovat, co je na trhu a na co s našimi možnostmi dosáhneme. Bohužel nemáme na účtu takovou tu ležatou osmičku, abychom si mohli dovolit cokoliv. Není žádné pojítko mezi tím, jestli je hráč ze zahraničí, nebo z nějakého českého týmu. Je to o tom, že nově příchozí hráč vám musí zapadnout do koncepce a ještě na něj musíte mít.

Když už je řeč o financích, můžete prozradit, jak to pro nadcházející ročník vypadá s klubovým rozpočtem?
Sponzory se nám podařilo v drtivé většině udržet, takže co se týká této stránky, mělo by to být stejné, jako to bylo v minulých letech.Budete opět spolupracovat s nějakým prvoligovým týmem?
Ano, máme užší spolupráci s Havířovem. Hráči tam chodili už vloni a budou tam chodit i letos. Nějakou farmu ale budovat nechceme.

Připadá v úvahu i nějaké nárazové posílení vašeho mužstva právě z havířovských zdrojů?
Pár hráčů směrem do Olomouce na střídavé starty napsané máme.

V olomouckém klubu načne už čtvrtou sezonu Branislav Konrád. Nehrozilo, že byste v létě brankářskou hvězdu ztratili?
Není to otázka úplně na mě, nicméně nevím o tom, že by Braňo měl byť nějaké sebemenší tendence odcházet. Myslím, že se mu tady líbí, ale je to opravdu spíš otázka na něj.

Takže s ním můžete počítat pro celou nadcházející sezonu?
V průběhu sezony už se to nemá jak změnit, má tu ještě smlouvu, takže do konce sezony je tohle trvalý stav. V průběhu roku se budeme bavit dál, jestli tu bude chtít pokračovat, nebo ne.

Pro Olomouc jde v pořadí už o pátou sezonou za sebou mezi elitou. Cítíte se od hlavy až k patě už jako extraligový tým?
Nejsme jedno z těch nejtradičnějších extraligových mužstev. Jsou týmy, které jsou v extralize už desetiletí. Ta cesta, než se v této společnosti zabydlíme, je dlouhá.

Jaké jsou vaše cíle pro nadcházející sezonu?
Náš základní cíl je vyhnout se play-out, a dostat se tím pádem do play-off. Minimálně do předkola.

Autor: DAVID JAHODA