„Že jím není hanba prodávat domácí zápasy, kdy je příjdou povzbudit diváci. Nejprve jsem si říkal, no dnes se jím moc nedaří. Později jsem pochopil, že utkání je fraška. Tak jsem byl naštvaný a ve třetí třetině jsem se musel jen trpce usmívat. To, jaký mají strach vystřelit na bránu, aby náhodou nedali gól, to poznal imůj osmiletý syn.Třebíč mohla do brány postavit popelnici, branaře vůbec nepotřebovali,“ reagoval na internetových stránkách denik.cz olomoucký fanoušek. Podobně rozzlobena byla ivětšina diváků po skončení sobotníhoduelu.

Olomoucký trenér Petr Vlk ale odmítá, ža by jeho tým zápas vypustil, ikdyž druhé místo má už téměř jisté. „Vypuštění zápasu před play-off by nám ublížilo,“ odmítá Vlk spekulace.

Podobně reaguje ijediný olomoucký střelec Martin Bouz. „My jsme je nepodcenili! Oni bruslili od začátku, my až poslední třetinu. Díky tomu si to zasloužili,“uvedl.

Sobotní 39.kolo první ligy ve skupině Východ přineslo samé překvapivé výsledky. Prostějov vyhrál na ledě vedoucí Komety 3:2, Šumperk vJihlavě 3:1. Prozřetelní sázkaři si mohli přijít na slušné peníze, protože spolu svýhrou Havířova vOstravě by se dostali ke kurzu700.

Ve Fortuně ale odmítají, že by kolo bylo zmanipulované. „Žádné podezřelé sázky jsme nezaznamenali. Máme propracovaný systém monitoringu sázek, který právě sleduje, zda nepřichází neobvyklé množství sázek (nebo financí) na vítězství málo pravděpodobného týmu nebo sportovce, a jsme tudíž schopni podezřelé operace velmi rychle odhalit,“ reaguje tiskový mluvčí Tomáš Grombíř.

„První hokejová liga rozhodně patří mezi průhledné soutěže. Obecně lze říci, že první ligy jsou vždy korektnější– čím níže, tím snadnější a jednodušší je zápas zmanipulovat, protože není tolik na očích. Hokej je celkově průhledný, padá vněm mnoho gólů, výsledek utkání je prakticky na bedrech hráčů. Narozdíl třeba od fotbalu, kde zápas často rozhodne jedna sporná penalta, které pak vyvolá diskuzi ospravedlnosti či podjatosti sudího, a potažmo ligy,“ dodal Grombíř.

VTipsportu kurzy na první hokejovou ligu přestali vypisovat. Ale ne kvůli ovlivňování zápasů. „Otyto zápasy nebyl zájem. Kurzy asi vypíšeme na play-off,“ řekl mluvčí Tipsportu Lubomír Ježek.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z OLOMOUCKA

Moje OlomouckoSportKulturaPodnikáníČerná kronika