Mikel si před Vánoci přetrhl vazy v koleně a trápily jej i problémy s chrupavkou. Poslední zápas kariéry tak odehrál 17. prosince, kdy nastoupil jako kapitán Kohoutů do zápasu proti Ústí nad Labem.

Od té doby už vážně uvažoval o ukončení své bohaté profesionální kariéry.

„Na devadesát procent jsem byl rozhodnutý, že skončím. Pokoušel jsem se ještě dát do kupy na play off, ale bohužel ty komplikace byly tak velké, že to již nešlo," vysvětloval Mikel, kterého mrzelo, že si v rozhodujících utkáních sezony nakonec nezahrál.

„Mrzí to, člověk nechce končit takhle. Každý sportovec nerad končí kvůli tomu, že musí," přiznal zkušený bek.

Nyní už zranění úspěšně doléčuje, další pokusy o návrat na led však zamítl.

„Stejně bych musel ještě další dva tři měsíce čekat, než bych se mohl zapojit do hry. Nemělo to cenu pokoušet," konstatoval Mikel.

O Dopitovi? Byl velice férový

Ten nakonec v uplynulé sezoně odehrál pouze devětadvacet zápasů, ve kterých zastával roli kapitána a tím pádem i „šéfoval" majiteli klubu Jiřímu Dopitovi.

„Bylo to zajímavé, každý se mě na to teď ptá. Jirka je obrovská persona, má víc zkušeností než celá olomoucká kabina dohromady, na jeho chování to ale nebylo vůbec poznat. Byl velice férový," prohlásil Mikel, který na Hané působil od sezony 2008/2009.

„Na Olomouc budu vzpomínat jenom v dobrém, strávil jsem tady krásné tři roky. Navíc se budeme s vedením dál vídat, protože s týmem brněnské juniorky budu jezdit na zápasy i do Olomouce," připomněl Mikel, který se teď vrací do rodného Brna na lavičku juniorky Komety, kde bude působit jako asistent.

Trénování a vzpomínky

Je to začátek jeho úspěšné trenérské kariéry?

„To nevím, měl jsem rozjeté podnikání mimo hokej. Když ale přišla tahle nabídka, tak jsem jí využil. Uvidím, jak mi to půjde, zatím jsem na takovém rozcestí," přiznal Mikel, který v minulosti o trenéřině vůbec nepřemýšlel.

„Ani mě to moc nelákalo. Teď ale musím říct, že mě to zatím velice baví a věnuji tomu absolutní maximum," prozradil velký cestovatel, který si hokej vyzkoušel i v zemích, ve kterých není hokej zrovna nejpopulárnějším sportem.

„Co se týká lidí, tak nejméně se mi líbilo asi ve Francii. Naopak příjemné to bylo v Itálii, Velké Británii, ale také Kanadě a USA," zavzpomínal Mikel, který se teď s rodinou konečně natrvalo usadil.

„Jsem rád, že jsem už s rodinou doma v Brně. Nemusím už pořád cestovat a někde přespávat," hledal pozitiva Mikel.

Ten už se nemůže dočkat na start juniorské extraligy. „Na první zápas do Olomouce se budu vyloženě těšit. Navíc juniorku Mory by měl trénovat Kamil Přecechtěl, takže to bude rozhodně zajímavý souboj," pousmál se bývalý kapitán Mory.