Zásahu Davida Škůrka na 3:0 předcházelo ubráněné oslabení a následný protiútok Alexe Rašnera. Osmnáctiletý mladík sice libereckého gólmana nepřekonal, jeho o tři roky starší kolega, který do akce naskočil přímo z trestné lavice, už ano.

„Jeli jsme dva beci na jednoho a ještě z oslabení. David tam skákal z trestné lavice. Ostatní kluci se tomu zasmáli a myslím, že nás to i trochu zvedlo," popisoval netradiční situaci olomoucký talent Rašner. Ten původně chtěl nahrávat svému parťákovi z obrany.

„Jenže ten hráč na mě jakoby vybafl a chtěl jsem potom vystřelit o beton. Gólman to chytl, jenže mu to vypadlo a David to pak dorážel," popisoval odchovanec šumperského hokeje Alex Rašner.

Ten se tak dočkal svého premiérového bodu v extralize.

„Obrovská radost, jsem za to rád," usmíval se.

„První bod se cení, na to nezapomenu, ale snad přibydou další," věří obránce, který má ve své sbírce stříbro z MS do 18 let.

Jak se díval na situaci šťastný střelec?

„Je to pro mě neskutečný pocit, že jsem to dal. Určitě jsem ale ještě radši za ty tři body, ty byly nejdůležitější," prohlásil jednadvacetiletý Škůrek.

„Musel jsem najít prostor, abych puk doklepl. Bude to drahé," předpovídal s úsměvem netradiční střelec David Škůrek fakt, že bude muset přinést něco spoluhráčům do kabiny.

Dali jsme do toho srdíčko

Dlouhé minuty pohodový zápas proti Liberci si však Kohouti hodně zkomplikovali. Třígólový náskok se rozplynul a nakonec bylo domácí mužstvo rádo za těsné vítězství 4:3.

„Zbytečně jsme faulovali a oni měli docela dost přesilovek. To se nám vymstilo a dostali jsme zbytečné góly. Ale naštěstí jsme to udrželi. Vošvec odchytal výborný zápas, odbojovali jsme to a vyhráli jsme," radoval se Alex Rašner, který připomněl i závěrečný tlak Liberce.

„Museli jsme to držet, hrát týmově a skákat do střel. Dali jsme do toho srdíčko," konstatoval.

Vysoký počet trestných minut podle něj souvisí s přemírou snahy.

„Určitě je v extralize větší rychlost než v první lize, ale spíš si myslím, že to je přemírou snahy. Snažíme se něco udělat a třeba tam zbytečně necháme hokejku," líčil Rašner, který nastoupil už do pěti zápasů extraligy.

Před sezonou se přitom mluvilo spíše o variantě, že Alex Rašner bude pomáhat extraligovému týmu juniorky.

„Jsem rád, že mi trenér dal šanci, kterou se snažím využít. Makám a doufám, že tady zůstanu a budu hrávat za áčko," prohlásil mladý reprezentant, který si pochvaloval atmosféru na olomouckém zimním stadionu. „Ta je výborná, opravdu si to užívám a před fanoušky smekám."

Hned v sobotu bude mladé olomoucké pušky místo odpočinku čekat zápas juniorské extraligy na Slavii.

„S Alešem Jerglem na ten zápas pojedeme pendolinem," dodal s úsměvem Alex Rašner.