„Jsem rád, že jsem tam nemusel tak dlouho trčet bez ledu a tréninku a že jsem se hned mohl připojit k týmu,“ pochvaloval si obránce olomouckého týmu Jakub Galvas. Prohře 0:3 však ani on zabránit nedokázal.

Jak jste se cítil po návratu z Kanady v utkání proti Spartě?
Bylo to docela dobré. Vždycky se na zápas dá nějak připravit, i když v dějišti mistrovství bylo o devět hodin méně. Nachystal jsem se na to, jak jen to šlo.

Nebyl jste po cestě přece jen unavený? A jak jste si zvykal na přechod z malého na velké kluziště?
S únavou to opravdu nebylo tak špatné. Kluziště je to jiné, ale při přechodu na větší se dá rychleji zvyknout. Je víc prostoru.

Jak probíhala vaše cesta z Kanady do Olomouce?
Pan Endl (jehož firma je hlavním partnerem HC Olomouc, pozn. red.) mi koupil letenku, abych tam nemusel čekat čtyři dny. Jsem mu vděčný za to, že mi pomohl se sem dostat dřív. Přiletěl jsem v pátek večer.

Bylo těžké hodit za hlavu vyřazení ve čtvrtfinále turnaje od Spojených států?
Pro všechny z nás to bylo zklamání, protože jsme mysleli, že máme na víc. Bohužel se nám to nepovedlo, nezastihla nás dobrá forma. Musíme to hodit za hlavu, ponaučit se z toho, protože to nám dá do života hodně. Teď už ale musíme v hlavě přepnout a myslet na klubové povinnosti.

Jak jste osobně vnímal srovnání se světovou špičkou ve vaší věkové kategorii?
Je to jiný hokej, všichni chtějí předvést to nejlepší, co umí. Osobně bych měl pracovat na všem možném, je potřeba hrozně moc věcí k tomu se dostat úplně na vrchol. Je potřeba pořád pracovat.

Pojďme k nevydařenému zápasu proti Spartě. Rozhodly dva góly, které soupeř vstřelil prakticky z ničeho?
Souhlasím, Spartu jsme moc nepouštěli do větších šancí, jen do ojedinělých protiútoků. Bohužel měli docela štěstí v zakončení. My jsme to po první třetině chtěli ještě dohnat, ale bohužel se nám nedařilo střelecky.

HC Olomouc vs. HC Sparta Praha
Dvě šmudly rozhodly. Mora znovu doma na Spartu nemělaČím to bylo?
Výborně blokovali střely. Pro nás to bylo těžké dostat se ke střele na bránu.

Chybělo víc nápadů v kombinaci?
Přesně tak. Sparťané ale byli ve výborném boxu před bránou a těžko se tam dostávalo. Možná až na střely z větší vzdálenosti. Ale špatně jsme tam bojovali před bránou, všechny puky se odrážely k nim. Byla to škoda.

Vyčítali jste si něco po první třetině, která se vám vůbec nepovedla?
Samozřejmě jsme si říkali, co bychom měli zlepšit. Bohužel to nepomohlo a výsledek je takový, jaký je.

Se Spartou jste prohráli doma popáté za sebou. V čem je tenhle soupeř pro vás v domácím prostředí tak nepříjemný?
Abych pravdu řekl, tak jsem tuhle statistiku ani netušil. Možná je to jen nějaká shoda okolností, protože u nich se nám docela daří. Myslím, že to prostředí nehraje až takovou roli. My jsme špatně vstoupili do zápasu a od toho se to odvíjelo.

Už v úterý hraje Mora na ledě Komety, moc odpočinku vás tedy nečeká. Neobáváte se, že by se únava ještě mohla dostavit v dalších dnech?
První týden s tím budu trošku bojovat, budu se ale chystat na zápasy profesionálně, takže si myslím, že s tím nebude problém.

Nepotřebujete už nic dospávat?
Snažím se vždycky vydržet do noci, abych spal dobře. Spánek je docela dobrý, takže jsem v pohodě.