Jaké jsou vaše plány na příští sezonu?

Pátnáctého října odlétám do Ameriky, kde budu hrát nižší profesionální ligu. Mým cílem je dostat se na farmu týmu NHL a zkusit štěstí v Americe. Budu hrát v Daytonu.

Jaké máte informace o svém novém působišti?

Jak přiletím, tak začíná čtrnáctidenní kemp. Prvního listopadu startuje liga. Hraje se docela dost zápasů, dvanáct zápasů za měsíc a 62 utkání v základní části. Je to docela dost.

Dá se z této soutěže prosadit do farmářského týmu?

Určitě. Právě ten tým, do kterého jdu, spolupracuje s farmářským týmem. Je šance dostat se výš. Budu doufat, že se mi to co nejdříve podaří.

Předpokládám, že v týmu budou mladí hráči s podobnými ambicemi.

Budou tam vesměs mladí kluci, kteří se chtějí dostat nahoru. Je to takový odrazový můstek.

Neobáváte se nějakých zákulisních tahů nebo podrazů?

To ne. V Americe to chodí tak, že když jsi dobrý, tak se dostaneš výš. Nikdo vám nohy nepodráží. Chtějí hlavně hráče zhodnotit.

Je letošní sezona pro vás přelomová? Buď se to povede, nebo skončíte s hokejem?

Končit se mi nechce. Vloni jsem hrál v Šumperku první ligu. Do Čech se můžu vrátit kdykoliv. Po zranění se chci zase dostat na nějakou úroveň. Angažmá v Americe mi doufám pomůže.

Pokolikáté to budete vůbec v zámoří zkoušet?

Dva roky jsem tam hrál. Pak jsem byl na kempu Rangers, kde jsem se zranil, takže jsem se vrátil. Teď to chci zkusit znova. Doufám, že se to povede.

Všiml jsem si, že jste přípravu na ledě zahájil v Havířově. U prvoligového nováčka jste byl na zkoušce?

To ani nebyly testy. Dlouho jsem trénoval na suchu a s trenérem Danečkem jsem se domluvil, jestli bych se s nimi nemohl připravovat na ledě. Po čtrnácti dnech jsem jim oznámil, že jdu do Ameriky, aby se mnou nepočítali. Pak jsem chvilku trénoval v Prostějově a pak mi dali šanci tady.

Do poloviny října byste tedy měl trénovat v Olomouci?

Uvidíme, jak se s trenéry dohodnu.

Jak jste vůbec pojal předchozí přípravu na suchu?

Trénoval jsem s Lukášem Krajíčkem a jeho bratrem, který na nás dohlížel. Příprava byla hodně kvalitní. Trénovali jsme každý den dvoufázově. Kluci vědí, jak trénovat. Lukáš hraje v Rusku a brácha ho trénuje asi osm let.

Pocházíte z Prostějova, takže určitě sledujete současné dění kolem zdejšího klubu?

Vzal to na sebe pan doktor Luňák a klukům budu držet palce. První liga by Prostějovu slušela. Doufám, že se jim to povede.