Ideálně naladění Kohouti touží přidat třetí výhru v domácím šlágru proti Kometě Brno (sobota, 17.00).

„Soupeři mají čtyři vyrovnané pětky a my budeme ze sebe muset vydat všechno. Hlavní je, nedat jim puk zadarmo, být otravný za každé situace,“ plánoval před velkým derby centr prvního olomouckého útoku Jan Knotek.

Po dvou kolech máte na kontě šest bodů. Pracuje se vám hned výrazně lépe?
Je to pozitivní. Máme plný bodový zisk a to se hned pracuje líp. Člověk má větší sebevědomí i větší chuť do práce.

Teď navíc na Hanou dorazí Kometa, další tým s plným počtem bodů. Dodává to šlágru ještě větší pikantnost?
Bereme to tak, že přijede mistr, což to znamená víc. A hlavně, že bude plný barák a parádní atmosféra. Jako vždy dorazí i spousta lidí z Brna. V takové atmosféře se vždycky hraje líp. Kdyby to bylo takhle na každý zápas, tak by to bylo super. Doufám, že to zvládneme.

Jak vzpomínáte na poslední vzájemný zápas s Brnem, který jste ovládli výsledkem 7:2 a vy jste vstřelil dvě branky?
Bylo to hezké, akorát si myslím, že Kometa už trochu ladila formu na play-off a nebylo to z její strany úplně stoprocentní. Úplně bych to nepřeceňoval, ale 7:2 se samozřejmě proti Kometě nepoštěstí každý den.

Kometu jste doma porazili v pěti posledních zápasech. Víte o této parádní bilanci?
To vůbec nevím. Já nad tím takhle nepřemýšlím. Většinou si pamatuju vždycky poslední vzájemný zápas. Ale doufám, že tu sérii prodloužíme.

Očekáváte těžší šichtu než v posledním měření sil?
Ano, každý chce na začátku sezony nasbírat co nejvíc bodů. Kdyby náhodou přišlo slabší období, tak je lepší mít nějaký polštářek, aby se tým nedostal pod velký tlak. Z tohoto pohledu do zápasu Kometa nastoupí mnohem líp.

Vaší první útočné formaci to na startu sezony lepí. Vyrovnávací gól v Třinci, kdy jste před prázdnou bránou našel Jana Káňu, ukázal, že o sobě víte téměř naslepo?
Zatím si nemůžeme stěžovat, ale na druhou stranu si myslím, že to ještě může být mnohem lepší, ještě to není úplně ono. Trošku se sehráváme a zjišťujeme návyky ostatních spoluhráčů. Ten gól v Třinci byla spíš náhoda, než nějaká sehranost.

Je potřeba pracovat na tom, aby tým neměl výpadky, jako například ve druhé třetině zápasu s Karlovými Vary nebo v úvodu třineckého duelu?
Tohle platí pro jakýkoliv zápas, hrát se musí šedesát minut. Vary toho tolik úplně nevyužily, ale u Komety by to už asi bylo horší.

Po pětidenní zápasové pauze vás čekají dvě utkání během víkendu. Může to být nevýhoda v nedělním zápase v Hradci Králové?
Úplně nad tím tolik nepřemýšlím. Dva zápasy ve dvou dnech se dají úplně v pohodě zvládnout. Akorát teď to čekání skoro šest dnů na zápas – říkali jsme si, že už jsme skoro jak fotbalisti a hrajeme jednou týdně (usmívá se).

Před sezonou jste si mohli přečíst prognózy, že jste druhým největším outsiderem extraligy. Je velkou výzvou tyhle odhady stejně jako třeba v minulé sezoně postavit na hlavu?
To už je takový náš sport (smích). Různí experti nás pořád spojují s těmi nižšími příčkami, ale kolikrát je to lepší, útočit ze zadních pozic a nic si z toho nedělat. Nepřemýšlíme nad tím, chceme hrát dobře a uhrát co půjde.

Prozradíte plán na Kometu?
Budeme ze sebe muset vydat všechno. Hlavní je, nedat jim puk zadarmo a být otravný za každé situace.HC Olomouc vs. HC Kometa Brno
Sobota, 17.00
živě O2 TV Sport

• Mora dokázala na domácím ledě porazit mistrovskou Kometu pětkrát za sebou.
• Brňané na Hané zvítězili naposledy v listopadu 2015.
• Kohouti na úvod sezony porazili Karlovy Vary 4:1 a v následujícím kole triumfovali 3:2 na ledě Třince.
• Dojde na střet dvou dosud neporažených týmů extraligy. Takovou bilanci má už jen Litvínov a Vítkovice.