„Jak jsem se vrátil z Ruska, tak mi agent řekl o této nabídce. Já jsem neváhal a během dvou dnů jsem měl podepsanou smlouvu,“ popsal čtyřiadvacetiletý útočník svůj bleskový přestup.

Člen širší slovenské reprezentace přitom sezonu začínal v ruském Novokuzněcku. Jenže nastaly problémy.

„V Novokuzeněcku jsem měl podepsanou smlouvu, jenže klub přestoupil do VHL. Vyměnilo se celé vedení a domluvili jsme se, že ukončíme spolupráci,“ vysvětloval Bruno Mráz.

Z angažmá v Rusku byl hodně zklamaný.

„Hodně věcí nefungovalo. Pásky jsem si musel kupovat sám. Brusle jsem dostal o čísle větší. Bylo to, jak se o Rusku říká. Zažil jsem to na vlastní kůži,“ vrátil se ke své zkušenosti.

Báza, čtyřhodinové tréninky…

Zděšený byl navíc z tréninkových metod.

„Myslím si, že připravený jsem dobře, protože jsem v Rusku prožil to nejhorší. Bázu, čtyřhodinové tréninky, dlouhé běhy a tak dál. Fyzičku mám,“ poznamenal Bruno Mráz.

Na olomouckém tréninku byl zařazen do modrého útoku, tedy mezi hráče mimo sestavu.

„Delší dobu netrénoval. Zásahy do sestavy se dělají po prohrách. Teď nic nechceme měnit. Jeho čas přijde. Konkrétní místo pro něj musíme najít,“ okomentoval postavení nové posily Zdeněk Venera.

Super kolektiv, výborná liga

Bruno Mráz bude vůbec poprvé hrát českou etraligu. V Olomouci však nejde do zcela neznámého prostředí.

„Osobně znám Braňa Konráda, Dávida Buce a Kevina Sundhera. Měl jsem zhruba přehled o složení kádru,“ uvedl Bruno Mráz.

Sám už se na novou zkušenost těší. „Liga je výborná. V Olomouci je super kolektiv. Těším se na to. Je to pro mě krok dopředu,“ dodal Bruno Mráz.