„Myslím si, že jsme to měli v první třetině udržet. Ve druhé se skóre otočilo, pak jsme vyrovnali na 3:3 a rozhodla jedna chybička ve třetí třetině. Je to škoda, protože náš výkon určitě nebyl špatný. Hradec byl bohužel o ten gól lepší,“ uznal hostující trenér Jan Tomajko.

Bez tria zraněných z fyzicky náročné nedělní bitvy s Brnem Pláška, Kucsery a Rutara, zato s navrátilcem do sestavy Janem Káňou a Matoušem Menšíkem s Lukášem Marešem, nastoupili kohouti do utkání 23. kola Tipsport extraligy.

A nastoupili famózně. V čase 3:32 využil první přesilovku utkání Jakub Sirota, který tak začal tam, kde proti Kometě skončil. Uběhlo 22 sekund a Mountfieldu po nepřesnosti v rozehrávce pláchl Jakub Navrátil. V zakončení zvolil výbornou střelu zápěstím, Mora rázem vedla 2:0.

Olomouc mohla v přesilovce zvýšit dokonce na 3:0, což už by asi pro domácí byla pořádně studená sprcha. Nestalo se tak, naopak Mountfield začal cítit šanci. Zvlášť, když v 15. minutě po pasu Šťastného snížil Alex Tamáši.

V prostředním dějství začal Moutfield dominovat. Jeho ofenzivní síla se naplno ukázala v přesilovce, v čase 25:22 zakončil velice pohlednou kombinaci Evan Jesper.

Ani ne za tři minuty se na Konráda valila další nebezpečná akce, Pavelka naznačil střelu, nakonec však chytře našel hokejku kapitána Jana Eberleho – 3:2, obrat byl na světě.

Hanáky ovšem do třetího dějství povzbudila velmi povedená individuální akce Jakuba Navrátila.

„Navrc“ jako Jágr

Přerovský odchovanec si to po vzoru Jaromíra Jágra namířil z pravého křídla od mantinelu do prostoru mezi kruhy, oklamal obránce a propálil Jana Lukáše. Chybělo jen zasalutování.

Také ve třetí dvacetiminutovce byl nicméně Hradec aktivnější, po sérii vyloučení na obou stranách padl rozhodující gól utkání při hře pět na pět. Okuliar zadovkou našel Jordanna Perreta a francouzský útočník trefil dokonale pravý horní růžek Konrádovy klece.

Na konečných 5:3 Mountfield upravil při power play Mory, svůj druhý gól v zápase zaznamenal Evan Jesper.

Hradec Králové odskočil Moře na rozdíl deseti bodů, v tabulce je sedmý, zatímco Olomouc zůstává na desáté pozici. V pátek přivítá na domácím ledě pátý Liberec.

Jakub Sirota v dresu Olomouce
Risk, který Moře vyšel. Experti velebí Sirotu. NCAA je kvalitní liga, říká bek

Mountfield HK – HC Olomouc 5:3 (1:2, 2:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 15. Tamáši (Šťastný), 26. Jasper(Estephan, Lalancette), 29. Eberle (Pavelka, Estephan), 55. Perret (Okuliar, Miškář), 60. Jasper (Perret, Jank) – 4. Sirota (Orsava), 4. Navrátil, 39. Navrátil (Nahodil). Rozhodčí: Hribik, Sýkora – Frodl, Hnát. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:1. Diváci: 3242.

Mountfield: Lukáš – Jank, Blain, Kalina, Pláněk, Pavelka, Freibergs, Marcel – R. Pavlík, Miškář, Okuliar – Šťastný, Tamáši, Jasper – Perret, Lalancette, Estephan – Eberle, Pilař, Chalupa. Trenéři: T. Martinec, Hamara a Frühauf.

Olomouc: Konrád – Ondrušek, Řezníček, Sirota, Černý, Rašner, Švrček, Mareš – Kusko, Knotek, Bambula – Klimek, Nahodil, Navrátil – Káňa, Macuh, Orsava – Kunc, Menšík, Anděl. Trenéři: Tomajko a Petrovický.