Kdo by to byl po tak strastiplné sezoně řekl, že to nebudou hráči Olomouce, ale Plzně, kteří budou mít na začátku března dovolenou.

„Sezona byla taková divná. Byla bez diváků a měli jsme často problémy skrz marodku. Nedokázali jsme někdy ukázat to, co v nás je. Ale teď jsme to ukázali! Byli jsme kompletní. A rád chci přidat menší vzkaz: Na nás si musí dávat všichni pozor,“ pravil Moták nebojácně.

Další obr v cestě? Sparta, vítěz základní části. Bude zajímavé sledovat, jestli se ze zaváhání Indiánů tým z hlavního města poučí. Hanáci tohle neřeší, řešit budou zase a jenom sebe. Jsou odhodlaní pořádně klovnout i největší zvíře extraligy.

BUDEME TRHAT A HRYZAT

„Já nevidím jediný důvod, proč by to nešlo. Samozřejmě vnímáme sílu soupeře a jsme před Spartou pokorní. Já nechci říkat, že vytvoříme novou senzaci, ovšem budeme se rvát, bojovat, trhat a hryzat,“ vzkazuje Moták před čtvrtfinálovými boji. „Sparta je ale samozřejmě favorit,“ dodal jedním dechem.

Že by Olomoučtí vyšoupli ze hry i největšího aspiranta na titul, který na vrchol marně šplhá už od roku 2007? Zní to absurdně. Ovšem stejně tak, jako že Olomouc vyřadí Plzeň. Natož nejrychlejším možným způsobem.

„Ale slyšel jsem hlášky, že si na nás někdo vsadil,“ překvapil Moták.

„Na první zápas. Prý to byly tři stovky a vydělal dva tisíce. Takže si nemyslím, že by na nás nikdo nevsadil. Bylo pár lidí, kteří nám věřili,“ pousmál se u ledové plochy plecharény, kde v covidové době vznikla mix-zóna pro rozhovory.

Po postupu bylo Motákovi teplo, ani si nemusel dávat nic ostřejšího, čímž by parádní úspěch zapil.

„Měl jsem jen pivo,“ prozradil novinářům s úsměvem. „To moc nezahřeje, ale já jsem zahřátý dost,“ dodal.

„Jakmile rozhodčí vhodí puk, teplota stoupne. I tlak a tep, všechno. Máme nová saka, nové košile, možná i to nás hřeje,“ pokračoval v dobré náladě.

„Hlavní ale je, že nás dokázal zahřát výkon. Musím jenom litovat toho, že tady nejsou ti, co venku před branami křičí,“ poukazoval na skupinku fanoušků, která přišla hráčům za postup poděkovat.

„Je škoda, že to nemohli vidět. A že neuvidí ani Spartu. Uvidí ji v televizi, ale to je málo. Bohužel s tím nic neuděláme,“ povzdechl si.

„Na druhou stranu je skvělé, že můžeme hrát a můžeme našim fanouškům alespoň takhle přinést radost,“ pravil kouč Mory.

VELMI SI POVAŽUJI PŘÍSTUPU HRÁČŮ

Jemu přinesli radost jeho hráči. „Velmi si považuji toho, jak jsme k celé sérii přistoupili. Hráli jsme vynikající hokej, co se týče bojovnosti, nasazení, obětavosti. To nakonec slavilo úspěch. Pro všechny jsme byli outsider a ti, co nemají šanci postoupit,“ připomněl.

Podobný boj „proti všem“ povedou Olomoučtí i se Spartou. Věřte ale, že Kohouti si z toho velkou hlavu nedělají a půjdou vstříc tomu, aby hokejové republice vyrazili dech (aspoň) ještě jednou.