Takovou rychlopalbu předvedli ostravští hokejisté v posledním pondělním utkání. Mora v pohodě vedla 2:0, ale hosté během okamžiku skóre otočili. „V hokeji to právě běžné je. Mužstvo najednou neví, co hrát, nevěří si. Prostě to tam napadalo,“ nedělal z přídělu žádnou vědu olomoucký trenér Petr Fiala.

Hanáci prostřídali gólmany, když Sedláře nahradil Žigárdy, a menší pauza mužstvo uklidnila. „Time jsme si ani nebrali, protože jsme vyměňovali brankáře a měli jsme dost času na poradu,“ poznamenal Fiala.

Ani hostující kouč Jan Vavrečka bleskovému obratu ve skóre nepřikládal větší význam. „Možná byli domácí chviličku překvapeni po první třetině, ale znovu se do zápasu dostali,“ řekl Vavrečka.

Od druhé třetiny ale kontrolu nad zápasem znovu převzali olomoučtí hokejisté. „Hráči si po třech inkasovaných gólech uvědomili, že nám soupeř postup nenechá a šli za svým cílem,“ poznamenal Fiala.

„Olomouc šla jednoznačně za svým cílem,“ přidal se v podobném duchu Vavrečka. Zároveň ale nezapomněl ani na své svěřence. „Také naši hráči zaslouží pochvalu,“ dodal.

Olomoučtí hokejisté tak pokračují v play-off, kde v semifinále narazí na silný Chomutov. Série odstartuje úvodním zápasem v pondělí 10. března na olomouckém stadionu. „Jsme rádi, že máme čas se připravit na další kolo. Odpočineme si, trochu potrénujeme, i když teď už toho moc trénovat nejde. Musí se hlavně udělat atmosféra a ta tam je,“ pochvaloval si Fiala.