„Situace je opravdu mimořádná, podobně širokou marodku v kádru snad nepamatuji,“ sdělil v tiskové zprávě na webových stránkách Mory její generální manažer Erik Fürst.

Kdo je z kádru Olomouce aktuálně na marodce? Zranění v horní části těla sužuje útočníky Davida Ostřížka, Lukáše Klimka a Jakuba Navrátila. Zranění v dolní části těla pak trápí útočníky Petra Strapáče a Tobiáše Handla. Útočníci Petr Kolouch, Tomáš Gřeš, Matěj Kořenek a obránci Tomáš Valenta s Matúšem Hlaváčem jsou nemocní.

„V posledních hodinách jsme intenzivně jednali o posilách a jsem rád, že jsme se s Kometou dohodli na výpomoci dvou hráčů,“ dodal Fürst, který už před pár dny domluvil s prvoligovou Jihlavou střídavé starty tamní ikony útočníka Tomáše Čachotského a obránce Tomáše Černého, který byl v Olomouci během léta na zkoušce.

Někteří hráči se Kohoutům brzy vrátí, jiní jako Navrátil či Strapáč budou chybět delší dobu.

„Vzhledem k dlouhodobým zraněním některých hráčů zároveň nevylučuji další doplnění týmu,“ konstatoval dlouholetý manažer HC Olomouc.

Kdo jsou nové posily?

Dvaatřicetiletý Jakub Valský je v české nejvyšší soutěži profláknutým jménem. Nejvíc si ho budou fanoušci pamatovat z působení v Liberci, se kterým v sezoně 2015/16 získal dokonce titul. Působil ovšem také v Mladé Boleslavi, nebo minulý rok na Kladně, jehož je odchovancem. V ročníku 2016/17 si střihl také 34 utkání v KHL, když oblékal dres Slovanu Bratislava. Angažmá v Brně si vybojoval během srpnové dvoutýdenní zkoušky. Smlouvu měl zajímavě postavenou na odměnách za jednotlivá utkání.

Pětadvacetiletý Kusko je rodákem ze slovenského Vranova nad Toplou, ovšem už od juniorského věku hokejově roste v Brně. Dlouho působil v prvoligové Třebíči, až minulou sezónu si získal v Kometě trvalé místo. Během 49 zápasů zaznamanal pět bodů (1+4).

Oba hráči by měli být v sestavě už v úterý, kdy Mora na svém ledě hostí lídra tabulky z Plzně.