Prvoligový nováček se v soutěži nijak nerozkoukává a patří do horní poloviny tabulky. Východočeši navíc venku naposledy prohráli v normální hrací době v sedmém kole. Oproti tomu Hanáci na bodový zisk marně čekají již šest zápasů. „O žádných sériích jsme nemluvili, ani když jsme vyhrávali a neděláme to ani teď,“ říká olomoucký trenér Petr Fiala.

Kohouti se však propadají v tabulce, když je trápí především mizerná koncovka. „Kromě zápasu s Třebíčí, který se nám nepovedl, jsme jinak nepropadli. Neproměňujeme ale šance,“ posteskl si Fiala.

Ve středu v Brně se v olomoucké brance překvapivě objevil znojemský Jaroslav Kameš a Moru podržel. Kdo bude chytat proti Chrudimi? „O brankáři máme jasno, ale neprozradíme to,“ řekl olomoucký kouč.

Chrudim je sice prvoligovým nováčkem, ale v soutěži si počíná nadmíru dobře. Východočeši se usadili na sedmém místě a v poslední době se jim daří na venkovních stadionech. Orli z posledních pěti zápasů na hřištích soupeřů nasbírali jedenáct bodů.

Kádr Východočechů navíc disponuje řadou zkušených hráčů v čele s útočníky Markem Zadinou a Davidem Pospíšilem, kteří působili v extralize. Na chrudimské soupisce je navíc několik hráčů, kteří působili na Hané. O postup z druhé ligy se zasloužil bývalý olomoucký kapitán Michal Šafařík. Za Moru hrál i útočník Petr Bělohlávek a gólman Lukáš Šrámek v sezoně 2005/06 chytal za olomouckou juniorku.

Utkání devatenáctého kola první ligy mezi HC Olomouc a HC Chrudim začíná v 17 hodin.

Program 19. kola:

Sobota, 17.00: HC Rebel Havlíčkův Brod – SK Horácká Slavia Třebíč, HC Olomouc – HC Chrudim, HC VOKD Poruba – Havířov, HC Berounští Medvědi – HC Dukla Jihlava, 17.30: HC Most – HC Kometa Brno, HC Slovan Ústečtí Lvi – HC VCES Hradec Králové.