„Bude to určitě pěkný zápas. Atmosféra bude úžasná. Chceme získat body. V zápase musíme předvést stoprocentní výkon," uvědomuje si olomoucký útočník Jakub Herman.

Motor je sice na posledním místě baráže, ale už první vzájemný zápas ukázal, že se jedná o silného soupeře. Kohouti o výhře 4:2 rozhodli až v závěru zápasu.

„Jsou ve stejné pozici jako my vloni. Hrají v pohodě, bojovně a o to to bude těžší. Už u nás doma ukázali, že to bude nepříjemný soupeř. Padesát minut to bylo nerozhodně a hosté byli nepříjemní," vrátil se Herman k prvnímu vzájemnému zápasu.

Baráž o extraligu: HC Olomouc - Motor České Budějovice

Mora proti Motoru. Foto: Deník/Jiří Kopáč

Nic není rozhodnutého

Úvod baráže jen potvrdil, že v boji o extraligu není žádný favorit.

„Nic není ztraceného, nic není rozhodnutého, je to pořád otevřené. Bojovat se bude až do posledního kola. Bude to těžké," očekává Herman.

„Tabulka je strašně vyrovnaná. My se Slavií a Chomutovem jsme na tom podobně 
a Budějovice určitě každého potrápí," dodal olomoucký útočník.

Toho mrzelo, že tým v Edenu nezískal ani bod.

„Nepodali jsme špatný výkon, ale bohužel jsme nedali góly. Sami jsme inkasovali po vlastních chybách. Slavia nás nepřehrávala. Nechali jsme tam všechny body a teď se musíme soustředit na další zápas," řekl Herman.

Motor: Potřebujeme tabulku trochu zamotat

Velkou důležitost dnešnímu duelu přikládá i jihočeský tým.

„Tabulka pro nás moc pozitivně nevypadá. Už před baráží jsme ale říkali, že chceme jít zápas od zápasu. Na tabulku se raději moc nedíváme, aby nás to nedeprimovalo. Potřebujeme v pátek s Olomoucí vyhrát, aby se to zase trochu zamotalo a nebyli jsme odskočení úplně vzadu," řekl budějovický obránce Ján Mucha.

Sám na Hané nehrál. „Kluci ale říkali, že kromě prvních deseti minut to bylo vyrovnané utkání. Určitě se s nimi dá hrát. Chceme hlavně už konečně vyhrát," dodal Mucha.