Po domácím výbuchu se Znojmem 1:6 provedli olomoučtí trenéři řadu změn. Do branky se opět postavil Štefan Žigárdy a svůj tým podržel. „O této změně jsme rozhodli již dlouho dopředu. Nechtěli jsme, aby byl dlouho bez zápasu vysvětloval trenér Petr Vlk.

Bude se Žigárdy i ve zbývajích zápasech základní části s Alexandrem Hylákem prostřídávat? „To si necháme pro sebe,“ zůstal Vlk tajemný.

Další změny se týkaly složení obranných dvojic. „Ale to vyplývalo z toho, že při středečním domácím zápase jsme měli k dispozici jen pět svých obránců a teď už šest. Museli jsme to nějak porovnat,“ dodal Vlk.

Ve složení útoků však nezůstala jediná formace stejná. Polodna tak hrál na levém křídle prvního útoku, Černý se vrátil do druhého, třetí formaci na centru vedl Kucharczyk a čtvrtou Venkrbec. „K této změně jsme se rozhodli, protože jsme se po Znojmě snažili hru oživit,“ vysvětloval olomoucký kouč. A vyplatilo se.

Olomoučtí hokejisté měli zápas pod kontrolou a bez větších problému utkání dovedli do vítězného konce. „Rozhodující byla zlepšená defenziva. Hráči nemůžou bezhlavě lítat po celém ledě,“ uvědomuje si Vlk.

V následujícím 43. kole Mora doma ve středu hostí pátou Třebíč a v případě výhry již nemůže přijít o přímý postup do čtvrtfinále.