Situace kolem šestého místa je značně vyrovnaná. Hanáci na pátou Boleslav sice ztrácejí jen dva body, ale před sedmým Chomutovem už mají k dobru jen tři a na Zlín čtyři.Fanoušci Mory

„Bodů je ve hře ještě dost. Těžko předbíhat, jak se bude vše vyvíjet," řekl olomoucký trenér Jan Tomajko.

„Do konce základní části je ve hře spousta bodů. Situace se může měnit každým kolem. Rozhodne až to poslední," odhadoval zlínský kouč Juraj Jurík.

Mora začala aktivně a na Kašíka mířila jedna střela za druhou. Kohouti však úspěšní nebyli a hra se postupně vyrovnala. Na druhé straně se v nebezpečné pozici zjevil Čachotský, ale pálil jen do Konráda.

V polovině první třetiny se do brejku dostal Buc a Kašík ho vychytal. Vzápětí ujel Ondráček, jenže mířil vedle. Skóre nakonec otevřeli domácí. Vyrůbalík pálil od modré, Kucharczyk tečoval a Holec puk uklidil do prázdné branky.

Na začátku druhé třetiny se do nadějné šance v přesilovce dostal Vyrůbalík, jenže puk nad Kašíkův beton nezvedl. V polovině zápasu šli domácí do tří. Kromě střely Marušáka ale ševci nic kloudného nevymysleli.Fanoušci Zlína

Hosté se však nadále snažili vyrovnat a do velké šance se dostal Maruna. Po přihrávce zpoza branky trefil jen Konrádovy betony. Těsně před druhou sirénou zůstal zcela sám před zlínskou brankou Kucharczyk, jenže byl tak překvapen, že ani nevystřelil a puk mu utekl.

Po přestávce hosté vyrovnali. Elitní první útok předvedl bleskovou kombinaci a Říčka střílel do prázdné branky. Hosté mohli okamžitě skóre otočit. Ideální přihrávku mezi kruhy dostal Říčka, ale Konráda neprostřelil. Zlín převzal iniciativu, skóre se už do konce normální hrací doby neměnilo.

„Zlín se pak dostal víc do hry a zatlačil nás," přiznal Jan Tomajko.

Na začátku prodloužení zahrozil Holík a Konrád s námahou jeho bombu vyrazil nad. Modrožlutí dostali Hanáky pod tlak a ti s vypětím všech sil odolali. Závěr ještě okořenila bitka Staňka s Veselým.

Samostatné nájezdy ve čtvrté sérii rozhodl zlínský kanonýr Bukarts. Kohouti v této herní činnosti propadli již počtvrté za sebou. „V nájezdech se nám teď nedaří. Doufám, že si to schováváme na později," dodal Jan Tomajko.

„Utkání bylo hodně bojovné, ve vysokém tempu. Remíza je spravedlivá a v loterii jsme byli šťastnější," okomentoval zápas Juraj Jurík.

HC Olomouc – PSG Zlín 1:2 po sam. nájezdech (1:0, 0:0, 0:1 – 0:0)

Branky a nahrávky: 17. Holec (Kucharczyk, Vyrůbalík) – 45. Říčka (P. Holík, Bukarts), rozhodující sam. nájezd Bukarts. Rozhodčí: Lacina, Souček – Kis, Lučan. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:1. Diváci: 5500.

Olomouc: Konrád – Skrbek, Vyrůbalík, Houdek, Staněk, Jaroměřský, Ondrušek – Buc, Herman, Laš – Eberle, Řípa, Vodný – Skladaný, Húževka, T. Mikúš – Kucharczyk, Rác, Holec. Trenéři: Venera a Tomajko.

Zlín: Kašík – Marušák, Kotvan, Matějíček, Žižka, Řezníček, Urbanec – Bukarts, P. Holík, Říčka – Ondráček, Cibák, Maruna – T. Sýkora, Roman Vlach, O. Veselý – Čachotský, D. Šťastný, F. Čech. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.