Pasivní hra se vyplatila i v 17. kole první ligy Havlíčkovu Brodu, který na Hané vyhrál 2:1.

„Olomouc byla lepší. Přestříla nás, přebruslila. Dělali jsme chyby. Hráli jsme často v oslabení, protože jsme faulovali. Štěstí stálo ale na naší straně a vyhráli jsme. Možná to není spravedlivé, ale máme tři body,“ byl objektivní hostující trenér Petr Novák.

Na domácí straně bylo opět zklamání.

„Dostali jsme se do příležitostí, nutili jsme hosty k faulům. V daný okamžik jsme ale před bránou v šancích, které si vytvoříme, hodně platoničtí. A neproměněné šance nás potom stojí body,“ litoval olomoucký trenér Petr Vlk.

Mora přitom v polovině utkání vyrovnala a tlak domácích se stupňoval. Hanáci ale další šanci neproměnili a rozhodující úder přišel na druhé straně.

„Už X zápasů zpátky se objevují v závěrech zápasů hrubé individuální chyby v momentech, kdy je zápas výsledkově na vážkách. Je to nezodpovědnost vůči týmu. Největší příčinou současného stavu je ale neproměňování šancí,“ má jasno Vlk.

Domácí navíc v závěru hráli přesilovku a pokoušeli se o power-play. Kohouti ale měli problém se vůbec dostat do útočného pásma. To už na ledě chyběl olomoucký lídr Milan Ministr.

„Dostal ránu a nemohl pokračovat. V zápase sice bylo pár otřesených hráčů, ale nestalo se tak po unfair zákrocích,“ dodal Vlk.