Šumperk začal zápas hodně špatně, když hned po šestnácti vteřinách z první střely hostí prohrával. V polovině první části pak přidala Mora další gól a s Draky to nevypadalo vůbec dobře. Šumperk ale naštěstí ještě do přestávky vsítil kontaktní gól.

Domácím následně nevyšel ani nástup do druhé části, kdy opět rychle inkasovali. Tři využité přesilovky Šumperka v řadě ale znamenaly strhující obrat. Olomouc na tuto sprchu reagovala nejen oddychovým časem, ale i vystřídáním gólmanů. Jenže těsné vedení Drakům příliš dlouho nevydrželo.

Ve třetím dějství se tak za stavu 4:4 strhnul urputný souboj o vítězství, v němž měli navrch domácí, bohužel se nedokázali prosadit. Mrzet Draky může zejména nedotažená individuální akce Obdržálka, nevyužitá přesilovka čtyři na tři v závěru normální hrací doby, či řada akcí první útočné formace, která dělala Olomouci značné problémy. Navíc domácí ke konci naráželi na mnohdy sporné výroky rozhodčích.

Strhující střetnutí tak dospělo až k nastavenému času, v němž Šumperk zbytečně fauloval a Olomouc bleskově přetavila nabídnutou přesilovku ve vítěznou trefu.

V dresu Draků se poprvé představily nové posily v čele se zkušeným gólmanem Radovanem Bieglem, v poli pak naskočili ruský zadák Alexej Denisov a forvard Martin Ambruz. Šumperku naopak již chyběl útočník Ivo Kratěna, jenž v klubu skončil a míří do druholigového Valašského Meziříčí. Olomouc se následně musela proti Drakům obejít bez služeb svého nejlepšího útočníka Jana Tomajka.

Draci Šumperk – Mora Olomouc 4:5 p.p. (1:2, 3:2, 0:0 – 0:1)

Branky: 18. Meluzín (Antonovič), 23. Bařica (Antonovič, Špelda), 30. Špelda (Meluzín), 33. Ohnutek (Ambruz, Stejskal) - 1. Ministr (Smejkal, Ondrušek), 11. Bouz (Ondrušek, Ministr), 21. Brančík, 39. Bouz (Kříž), 61. Kříž (Ministr). Diváci: 1000.

Šumperk: Biegl - Kloz, Špelda, Sloboda, Kaltenböck, Stráňovský, Denisov, Hajas, Ondráček - Bařica, Meluzín, Antonovič - Lazorišák, Hubáček, Obdržálek - Ambruz, Ohnutek, Stejskal – Martinka.

Olomouc: Žigárdy (33. Sedlář) - Ondrušek, Kříž, Vyrůbalík, Bartoň, Paška, Švrček, Janáček - Bouz, Ministr, Smejkal - Meidl, Brančík, Luňák - Bordowski, Vrdlovec, Zbořil - Rak, Janečka, Žajgla.

Fiala chválil, Setikovského naštvaly chyby

Tak takhle má vypadat správné derby. Středeční duel hokejistů Šumperku a Olomouce byl napínavý až do konce a především v poslední třetině se hrál výborný hokej.

„Diváci si museli hokeje užívat. Padlo hodně gólů, zápas byl dramatický a poslední třetina, to bylo pořád nahoru a dolů,“ konstatoval olomoucký kouč Petr Fiala. Jeho tým byl v utkání favoritem, ale nakonec přestál klinickou smrt. Domácí otočili z 1:3 na 4:3 a ještě nedali obrovskou šanci. „V tu chvíli jsme na tom byli zle. Kluci se začali bát, dělali chyby. Šumperk dal tři góly za sebou v přesilovkách a nakoplo ho to,“ říká Fiala.

Draci nastoupili do utkání s trojicí posil: ruským bekem Denisovem, forvardem Ambruzem a gólmanem Bieglem, naopak Olomouci chyběl Tomajko. „Naštěstí jsme věděli dopředu, s jakými posilami na nás Draci vyrukují. Takže se na to kluci nachystali,“ vysvětloval olomoucký trenér.

V prvním střetnutí vyhrála Olomouc nad Šumperkem 7:1, tentokrát se bála o výsledek až do konce. „Šumperk ustál první třetinu, ve které jsme byli jasně lepší. To bylo pro ně rozhodující,“ dodal Fiala.

Trenér Draků Jindřich Setikovský byl po utkání hodně naštvaný. „Mrzí mě, že jsme nedokázali udržet vedení, když už jsme otočili zápas, který se pro nás nevyvíjel dobře. Udělali jsme chyby, které by nevyprodukovali ani žáčci. A nechat se vyloučit v prodloužení, to je přece k vzteku,“ hřímal Setikovský.

Jeho asistent Jiří Güttler byl s výkonem Draků smířlivější. „Kluci dnes bojovali na doraz, zasloužili jsme si bodovat. Navíc se v naší hře konečně začaly objevovat prvky, které stále nacvičujeme. Je to snad začátek lepších výkonů,“ doufá Güttler.