Utkání mimo měření sil dvou sousedů v tabulce nabízí konfrontaci nejproduktivnějšího útoku východní skupiny s nejlepší obranou. Hanáci totiž v dosavadních třinácti zápasech nastříleli 49 gólů, ostravský celek inkasoval v šestadvaceti případech.

Olomouckým hokejistům se však v předchozím kole nedařilo, když prohráli na Horáckém stadionu 2:4. „Na takovou hru nejsme od našich kluků zvyklí,“ narážel trenér Petr Vlk na výkon z druhé a třetí třetiny.

Zároveň považoval za zbytečné nepovedený zápas více rozvádět. „Nějaké věci si vyjasníme, ale je to jen jedno utkání. Ve středu se nám zápas nepovedl, tak vyhrajeme příště,“ dodal Vlk.

V dnešním zápase se dá očekávat změna v domácí brance. Po čtvrté inkasované brance v Jihlavě Sedláře nahradil Žigárdy, který už puk za svá záda nepustil. Stejná situace nastala v osmém kole v Šumperku v opačném gardu a Sedlář pak nastupoval k pěti zápasům jako jednička.

Sareza se sice může pochlubit nejpevnější obranou v čele s gólmanem Jakubem Štěpánkem, v útoku ale nastupuje řada zkušených hráčů. Nebezpečný je zejména první útok ve složení Šebesta, Boháč, Hubáček.

Utkání mezi HC Olomouc a Sarezou začíná nezvykle v 19 hodin.