Do první nebezpečné šance se dostali domácí, když tečovaná střela od modré nadělala Machovskému velké problémy. Poté měl pro změnu potíže Konrád s ránou Sýkory.

Mora se dočkala první přesilovky, ale nedokázala se usadit v útoku. Valenta navíc přihrávkou zpoza vlastní branky našel Hossu a ten propálil olomouckého gólmana.Mora proti Plzni

Poté Kohouti hráli dvě dvojnásobné přesilovky, ale do pořádné šance se nedostali. Diváci reagovali pískotem.

Po přestávce se do nadějné pozice dostal Holec, ale pálil jen do Machovského. Na druhé straně ideální přihrávku zpoza branky dostal Kubalík, jehož střelu zastavil Konrádův beton. V polovině zápasu se Indiáni dostali do velkého závaru. Konrád však nakonec puk ve skrumáži našel.

V závěru druhé třetině si Plzeň vytvořila velký tlak a Hanáci mohli být rádi, že neinkasovali. Pět sekund před druhou sirénou po levém křídle prosvištěl Kucharczyk a prostřelil Machovského mezi betony.

Mora navíc bleskově otočila skóre, když po čtrnácti sekundách třetí třetiny Machovského prostřelil Laš. Radost Hanáků ale trvala jen 23 vteřin. Sýkora totiž hned po vhazování vyrovnal.

Vzápětí mohlo být ještě hůř. Konrád však zázračně zlikvidoval dorážku Johnsona. Také domácí dokázali zahrozit. Knotkův rychlý průnik ale skončil střelou těsně vedle.

Velkou parádu si na 52. minutu schoval Mikúš. Prosvištěl po ledě, vylákal Machovského z branky a po objetí plzeňské svatyně bekhendem zasouval do prázdné. Stadion byl u vytržení!

Již 111 sekund před třetí sirénou Západočeši odvolali gólmana. Olomoučtí hokejisté však už další změnu ve skóre nepřipustili a získali tři body.

HC Olomouc – HC Škoda Plzeň 3:2 (0:1, 1:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 40. Kucharczyk (Jergl), 41. Laš (J. Knotek, Kafka), 52. T. Mikúš (Řípa, Vyrůbalík) – 12. Hossa, 41. J. Sýkora (Hossa, Jeřábek). Rozhodčí: Souček, Šír – Bryška, Lukš. Vyloučení: 4:4. Bez využití. Diváci: 3683.

Olomouc: Konrád – Skrbek, Vyrůbalík, Valenta, Jaroměřský, Staněk, Ondrušek – Kafka, J. Knotek, Laš – Holec, A. Zeman, T. Mikúš – Eberle, Řípa, Vodný – Kucharczyk, Herman, Jergl. Trenéři: Venera a Tomajko.

Plzeň: Machovský – D. Sklenička, Kadlec, Moravčík, Jeřábek, Pulpán, Kubka – Lev, Bližňák, Johnson – Hossa, Preisinger, J. Sýkora – Kubalík, Kracík, Indrák – Schleiss, Poletín, Hollweg. Trenéři: Straka a Čihák.