Trenéři Kohoutů Petr Fiala a Petr Vlk mají jasno. „V útoku problém zatím není. Základ je defenziva. Na té musíme pořádně pracovat,“ myslí si Fiala. A po utkání s Třebíčí se výsledek dostavil. Hanáci i díky výtečnému Žigárdymu uhráli nulu. „Na defenzivu klademe důraz pořád. To je prvořadá věc, na které chceme stavět. Dobrá práce dozadu a vepředu děj se vůle boží,“ prozradil motto trenérské strategie Petr Vlk.

Proti Třebíči se v sestavě Mory stále neobjevila žádná z avizovaných znojemských posil. Přesto se na ledě s devatenáctkou na zádech proháněl mistr světa. Útočník Jan Tomajko je stále bez smlouvy a procento jeho možného posílení Olomouce je stále vyšší, i když pořád se jedná o nízké číslo. „Jestli bude hrát v Olomouci? To je otázka pro vedení. Bylo by dobré, kdyby tady Honza pokračoval. Zatím je to otevřené,“ nevzdává se naděje Vlk. Trenéři zatím nechtějí spekulovat ani o síle Mory. Navzdory tomu, že výsledky v přípravném období naplňují příznivce Kohoutů nadšením, radostí a pochopitelně i očekáváním.

Podaří se přenést výsledky i do sezony? „Nejde přípravné zápasy přeceňovat. Naši sílu ukážou až mistráky. Je pořád na čem pracovat. Na hodnocení je čas,“ podotkl Vlk. Kádr Olomouce zdaleka ještě není uzavřený. Čekání na znojemské posily se protahuje, jako na výplatu koncem měsíce. Zvlášť když mimo hru jsou zranění útočníci Filip Smejkal s Richardem Bordowskim. „Jeden až tři hráči by měli přijít. Přivítal bych šikovného obránce. Každý hráč ze Znojma bude posilou. Smejkyho zranění se nedá odhadnout. Natažený přitahovač může trvat týden, šest neděl. Tříslo nejde odhadnout. Richard by měl být brzy v pořádku,“ přeje si olomoucký trenér.