„Utkání jsme neodehráli vůbec špatně. Vyhrát mohl kdokoliv. Ve hře pět na pět jsme byli aktivnější a předváděli jsme lepší hokej. Musíme se z chyb poučit," zhodnotil zápas olomoucký trenér Jiří Dopita.

Mora zápas začala skvěle. Skrbkovo nahození tečoval Buc a bylo to 1:0. Ze hry uplynulo přesně 60 sekund. Poté si v přesilovce mezi kruhy najel Majeský, ale pálil jen do Francouzových betonů. Kohouti dokonce hráli jen proti třem, do šance se však nedostali.

Když už byli hosté ve čtyřech Majeský na modré zaváhal a Trávníček se dostal do samostatného nájezdu. Mířil jen do Vošvrdy. Severočeši se však vyrovnání dočkali, když se ve zmatku před olomouckou brankou nejlépe zorientoval Písařík.

A to nebylo všechno. V závěru litvínovské přesilovky bylo signalizováno další vyloučení. Jenže hosté hráli dál a Majdanova střela od modré skončila v olomoucké svatyni.

Když už se zdálo, že skóre 1:2 vydrží až do přestávky, přišlo zbytečné olomoucké zakázané uvolnění. Chemici vyhráli buly a Jánský přidal třetí gól. Do první sirény zbývalo dvanáct sekund.

„První třetina nebyla ideální. Dva góly jsme si nechali dát zbytečně z předbrankového prostoru," konstatoval Dopita.

Po přestávce Mora přidala a tlačila se dopředu. Dlouhý s Kucharczykem vybojovali puk v rohu kluziště a Knotek využil prostoru před brankou ke snížení. Při přesilovce Francouze prověřili Houdek a dorážející Marosz. Skrbek se navíc do nadějné šance dostal při vlastním oslabení. Mířil ale jen do betonů litvínovského gólmana.

Osm sekund před přestávkou se Kohouti dočkali. Houdkovu bombu Francouz vyrazil před Skrbka, který puk uklidil do sítě.

„Po druhé třetině jsme byli trošku skleslí. Již poněkolikáté jsme venku vedli, ale nechali jsme si to vzít," upozornil litvínovský kouč Radim Rulík na opakující se problémy.

Na začátku třetí třetiny byl navíc faulován Cibák a rozhodčí naříili trestné střílení. Olomoucký útočník nic nevymýšlel a puk zavěsil do šibenice. Jenže domácí se z vedení moc dlouho neradovali. Vyrůbalík chyboval na modré a Jánský brejk proměnil. „Gól na 4:4 nás postavil na nohy," uvedl Rulík.

O chvíli později při přesilovce další obrat dokonal Hübl. Hanáci se snažili vyrovnat. Buc ale z ideální pozice pálil mimo. 37 sekund před koncem byl vyloučen Ručínský a domácí odvolali Vošvrdu. Jenže vzápětí fauloval Knotek a bylo po tlaku.

HC Olomouc – HC Verva Litvínov 4:5 (1:3, 2:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 1. Buc (Skrbek, Matai), 26. J. Knotek (R. Dlouhý, Kucharczyk), 40. Skrbek (Houdek, Kucharczyk), 41. Cibák z trestného střílení – 8. Písařík (Gerhát), 14. Majdan (Zeman), 20. Jánský (Ručinský), 44. Jánský (Hübl), 46. Hübl (Kubát, Pavlík). Rozhodčí: Fraňo, Šindler – Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 6:9, navíc Vyrůbalík (Olomouc) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 5122.

Olomouc: Vošvrda – Majeský, Vyrůbalík, Houdek, Skrbek, Rašner, Ondrušek, Škůrek – Rác, Marosz, Cibák – Matai, Patera, Buc – Zuzin, Herman, Laš – Kucharczyk, J. Knotek, R. Dlouhý. Trenéři: Fiala a Dopita.

Litvínov: Francouz – Frolo, Kubát, Pavlík, T. Pavelka, Baránek, Zeman, Kousalík – Jánský, Hübl, Ručinský – Martynek, Piroš, Trávníček – Majdan, Šrámek, Jurčík – Písařík, R. Hanzl, Gerhát. Trenér: Rulík a M. Hořava st.